Workshopy

Workshop taneční fotografie

Milý přátelé tance a fotografie, během letošní postupové přehlídky Tanec srdcem 2020, která proběhne 27. a 28. 3. 2020 v MD Jablonci nad Nisou, se bude konat seminář fotografie s Vojtěchem Brtnickým (podrobně níže).

Seminář má určité podmínky níže specifikované. Prosím pročtěte a případní zájemci prosím zašlete emailem přihlášku (ke stažení zde).

Ilustrační foto

Cena semináře je 1 000,- a bude probíhat po celou dobu přehlídky 2 – 3 dny – dle potřeby dokončené práce.

Fotografování současného tance je disciplína, která se trochu liší od ostatních druhů divadelní fotografie. Je temnější, divočejší, svobodnější, více nepředpokladatelná. Vyžadující víc schopnosti adaptace než kreativity. 

Workshop je vhodný jak pro začínající amatéry s vlastní DSLR, tak pro pokročilé uživatele, kteří mají zájem se naučit něco více o řemesle, nebo si chtějí vyzkoušet skutečnou práci v terénu.

Na workshopu budeme dbát na práci v manuálním režimu. Okrajově se budeme zabývat exponometrií v kontrastních podmínkách, se kterými se jinde než v divadle prakticky nesetkáte. Budeme vybíraví. Nebudeme používat LCD ke kontrole výstupů. Budeme se učit soustředit se a neztrácet kontakt s focenou scénou. A také budeme dbát na to, abychom nenarušovali prostor performerů.

Podmínky účasti:
– vlastní DSLR(Digital Single-Lens Reflex/digitální pravá jednooká zrcadlovka). Workshop není určen účastníkům s jinými typy přístrojů.

Vojtěch Brtnický (*1985) vystudoval Střední odborné učiliště v Jihlavě, obor fotografie v oblasti se dale vzdělával i po absolutoriu. Specializuje se na reportážní a divadelní fotografii. Fotografie ho již zavedla do Mexika, Jižní Koreji, Laponska, Makedonie, Francie, Německa, Švýcarska, Izraele nebo USA. Na svém kontě má řadu samostatných i kolektivních výstav.

Jiří Lössl