Česko – polský fotografický rok 2025

Na výstavy fotografií a společná setkání zvou Klub fotografů Nové Město nad Metují spolek Poznávání,
Sekce fotografů regionu Náchod, Kłodzki Klub Fotograficzny,
Zámek rodiny Bartoň-Dobenín, Nové Město nad Metují, MKS Červený Kostelec,
Fotoklub MKS Červený Kostelec, ZŠ Malecí Nové Město nad Metují, Fotoklub Náchod,
Městská knihovna Nové Město nad Metují, Fotoklub Rychnov nad Kněžnou, Fotoklub Hronov,
Muzeum Nové Město nad Metují, Městská galerie Zázvorka Nové Město nad Metují,
Fotoklub Broumov a Městský klub v Novém Městě nad Metují.

Celý program ke stažení

Národní soutěž fotografie je vyhodnocená

Ve středu 13. 3. 2025 se v Olomouci ve Vlastivědném muzeu sešla porota a celý den rozhodovala o fotografiích na výstavu a mezi nimi i o oceněných dílech. Porota ve složení Dana Kyndrová, Věra Matějů, Jindřich Štreit, Svatopluk Klesnil, Daniel Schulz, Petr Zatloukal a Vladimír Janek v některých případech nečekaně vášnivě řešila, která fotografie či soubor je prostě lepší než jiný. O některých dílech dokonce muselo rozhodnout interní hlasování.

Děkujeme porotě a můžeme se těšit na zahájení výstavy a ocenění nejlepších. Obojí proběhne 10. května 2025 ve Vlastivědném muzeu v Olomouci.

Zde si můžete prohlédnout seznam vystavujících. Našli jste se?

Pravidla soutěže Mistr Svazu českých fotografů

Předsednictvo Svazu českých fotografů (SČF) stejně jako v minulých letech vyhlašuje

SOUTĚŽ O MISTRA SČF

Soutěže se mohou zúčastnit všichni členové SČF, kteří jsou nejméně dva roky členy svazu a mají zaplaceny členské příspěvky za poslední dva roky.
Autor může do této soutěže přihlásit nejméně 10 a nejvíce 20 fotografií formátu min. 20×30 cm, případně odvozeniny tohoto formátu se zachováním delší strany. Stejnými snímky je možné soutěž obeslat jen v jednom ročníku.
Tematické zaměření soutěžních fotografií není určeno. Předpokládá se, že autor vybere a zašle ucelenou kolekci svých prací, která výstižně charakterizuje jeho současnou tvorbu. Číst dále >

Výstava Romana Löwingera, Vážně nevážně

Poslední možnost výstavu vidět je v pátek 21. 2. asi tak do 15 hodin. Pak to musím rozebrat. To ale znamená, že předtím budu na místě připraven na dernisáž 🙂

O co šlo, si můžete přečíst zde.
Podívejte se také na fotografie od Milana Vendleka.

Vážně nevážně se opravdu jednalo o moji první výstavu v životě. Navíc hned 46 fotografií ve 23 rámech. Musím poděkovat Věře Matějů, která mi fotky dala dohromady, aby dávaly nějaký smysl. A potom všem, kteří se na výstavu přišli podívat. Jsem z toho nadšený.

Příprava samotná je pro takového začátečníka docela obtížná, zejména přichystat fotografie do tisku. To mi asi zabralo nejvíc času. Samotné rámování bylo už jen třešničkou na dortu.

Díky všem. Roman, doslovný fotograf 😀