Příběh fotografie č. 18

Psal se rok 1969. Bylo krátce po skončení „Pražského jara“. Někteří umělci ještě stihli prezentovat svou tvorbu. Tak to bylo i se sochaři, kterých díla se stačila ještě instalovat.
V té době jsem pracoval na cyklu „Plastiky Trenčína“, který byl pak vystaven na výstavě „Cykly a seriály“ Košice. Cyklus tvořily tři fotografie. „Madona“, „Mateřství“ a „Dulcinea“. První dvě byly plastiky z kamene a ta třetí bylo dílo vytvořené svařovací technikou.






