Úterý, 11 Srpen 2020
Akce - Foto
Fotografické workshopy – kurzy – semináře PDF Tisk Email

Přemýšlíte, jak zdokonalit a obohatit Vaši zálibu k fotografii? zajímáte se o ženy, přejete si na svých fotografiích zachytit ženské kouzlo a nechcete, aby výsledek působil fádně, ale měl by vystihoval skutečnou tvář ženy? Termíny jako modeling, book, modelka, fashion, styling Vám nejsou cizí? Nebo ba naopak je to ta část fotografie, do které jste ještě nepronikli? Pak tento kurz je určen právě Vám, protože slovo MÓDA se často objevuje v reklamě, v propagaci, v časopisové produkci a v komerčních sférách života a vůbec.
Celý článek...
 
7. FOTOPLÁTNO PLASY 2017 PDF Tisk Email

Vážení přátelé fotografové, kamarádi,
chtěl bych Vás opět pozvat k účasti na dalším ročníku fotografické přehlídky velkoformátové fotografie na plátně, tentokrát již s pořadovým číslem SEDM, tradičně v sýpce Kláštera Plasy.

V průběhu celé návštěvní sezóny se budou v areálu kláštera konat též další výstavy, přehlídky a akce s fotografickou tématikou. Letošní sezóna by měla mít dva vrcholy – 5. 7. 2017 vernisáž fotoplátna včetně několika dalších výstav, přednášky a koncertu a dále víkend fotografie 9. – 10. 9. 2017 se zaměřením na architekturu, Plasy a okolí.

Na všechny akce jste srdečně zváni a budete včas informováni o jejich konání a programu.

Pokud Vás pozvánka na velkoformátovou fotografii oslovila, plyne z toho jedna důležitá informace pro Vás, pro Tebe a následně i případný úkol – viz harmonogram akce.

Celý článek...
 
Fotoprocházka po ikonických místech Prahy PDF Tisk Email
Foto Tour Prague - GXG Praha a  GXG Chomutov vás zvou 29. dubna 2017 od 14 do 19 hod na půldenní procházku Prahou, po místech na kterých vznikají ikonické fotografie, které můžete obdivovat u spousty skvělých fotografů. V organizačním týmu bude připraven lektor, který zasvětí začínající fotografy do základních znalostí fotografie. Amatérští fotografové, kteří zatím jen zkouší co dokáží, tak budou moci díky novým informacím posunout svůj um zase o kousek dále. Vítáni jsou i kolegové  z řad pokročilých fotografů. Právě ti mohou poskytnout odlišný pohled na věc a mnohé inspirovat. Takže ať už jste amatér či profesionál, pokud Vám fotoaparát není cizí, neváhejte se a registrujte se. Kde jinde můžete získat cenné informace zadarmo a ještě přitom poznat pár skvělých lidí. Registrovat se lze na: http://www.gug.cz/cs/akce/foto-tour-prague Sraz: Pražský Metronom, Zastávka MHD: Čechův most; Tramvaje: 2, 5, 15, 16, 17, 20, 53, Nábřeží Edvarda Beneše, 118 00 Praha 7
 
TAK TROCHU MODRÝ VÍKEND PDF Tisk Email
Hradec Králové    13. – 15. září 2013

Ve víkendové dílně fotografického dokumentu se zaměříme na osobitou obrazovou interpretaci  situací běžného dne. Okolní svět ale nebudeme chtít pouze popsat, ukázat – půjde nám o jeho transformaci do reality nové - obsah fotografií, které v průběhu víkendu vzniknou proto nemusí být nutně na první pohled zcela zřetelně jasný a čitelný, naopak by měl poskytnout divákovi široký prostor pro vlastní výklad vnitřního smyslu a hledání významových interpretací.

Celý článek...
 
FOTOden Brno PDF Tisk Email

Vydavatelství Zoner Press pro vás připravilo již druhý Zoner FOTOden, tentokrát v Brně. Druhé setkání fotografů proběhne 9. února 2013 v prostorách Střední školy informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno, Čichnova, Brno. Den plný fotografování, teorie a praxe, přednášek, workshopů i neformálních setkání je určen všem zájemcům o fotografii bez ohledu na úroveň jejich znalostí nebo techniku, kterou používají. Přednášky a workshopy povedou významní čeští fotografové (Jiří Koliš, Pavel Mára, Kamil Rodinger, Robert Vano) a program doplní představení produkce několika významných firem.

http://fotoden.cz/unor2013/index.html.

Celý článek...
 
Letní fotografická škola v Bystřici nad Pernštejnem PDF Tisk Email

Dovolujeme si Vás, Vaše členy a všechny, kteří by si rádi přijeli zafotit na Vysočinu, pozvat na setkání fotografů – na fotografický workshop 10. – 12. 8. 2012 v Bystřici nad Pernštejnem.

Na výběr bude ze dvou tvořivých dílen – dokumentární a umělecké a zveme k účasti všechny, kteří mají chuť objevovat něco nového, bez omezení stupně pokročilosti v oboru fotografie, věku či fototechniky, kterou používají.

Obě dílny slibují víkend plný zábavy a skvělých fotografických zážitků ve spojení s Vavřineckou poutí, festivalem Bystřické léto a Srazem historických vozidel a šlapacích autíček. Pro zájemce je možnost ubytování v ceně 200 Kč za noc.

Celý článek...
 
Letni umelecké dilny v Banske Stiavnici PDF Tisk Email
Letní workshop MPHILMS 2012 - 5. ročník je pořádán v době od 30.7. - 12.8.2012. Workshop  pro mladé od 15 do 25 let, kteří se zajimaji o fotografii, vytvarné umění, divadlo a film. Uzávěrka je prodloužena do čtvrtka 12.7.2012 ! Veškeré informace najdete v tomto pdf. dokumentu zde.
 
2. Fotoplátno Plasy 2012 PDF Tisk Email

Vážení přátelé fotografové, kamarádi,

loňský rok byl Městským úřadem v Plasích vyhlášen Rokem fotografie na počest 30.výročí výstavy 9+9 v roce 1981, pořádané Annou Fárovou v prostorách Kláštera Plasy. V průběhu roku se v Plasích uskutečnilo mnoho dalších fotografických akcí, výstav, přehlídek a jednou z nich bylo i 1.Fotoplátno Plasy 2011. Přehled všech akcí, které se v rámci tohoto roku v Plasích konaly, je na městském webu jako Zpravodaj speciál. http://www.plasy.cz/zpravodaj-special/

Celý článek...
 
Leica Gallery Prague PDF Tisk Email

V pondělí, 12. 3. 2012 v 19 hodin bude hostem LGP fotograf Bohdan Holomíček.
Rezervace míst je možná na e-mailu  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Besedu pořádáme bez výběru vstupného.
 
Lanškrounské Výtvarnále PDF Tisk Email
Již tradičně je pořádáno v Lanškrouně Výtvarnále s třídenním fotografováním, produkcí fotografií na dané téma a následně výstavou.
Setkání začíná letos 23.5.2012 ve středu. Vše potřebné informace, pokud máte zájem o účast na tomto vyjímečném podniku, naleznete v tomto dokumentu-odkazu.
 
Nude - Art-Photography Workshop Stara Baska PDF Tisk Email
14.-17. Juli, Kroatien
Celý článek...
 
12. fotofestival Moravská Třebová 2011 PDF Tisk Email
Zveme Vás na zahájení 12. ročníku mezinárodního fotofestivalu v Moravské Třebové. Slavnostní zahájení proběhne v sobotu 25. června v 9 hodin v budově muzea za účasti starosty města. Kromě 15 výstav jsou připraveny i přednášky Jaroslava Kučery, Libuše Jarcovjákové a Jana Rambouska. Po obědě proběhne také vyhlášení vítězů nové internetové fotografické soutěže a tradičního Salonu na šňůrách.
Program a další podrobnosti viz níže....
 
Celý článek...
 
CHEBSKÉ DVORKY 2011 PDF Tisk Email
8. do 11. června 2011                            Program.pdf
9.ročník festivalu uměleckých projektů

Výstavy v Křížové chodbě „CHEBANÉ VYSTAVUJÍ"
LIBRE CHOIX /Zbyněk Illek
host Karolína Koblenová

1.-25.července
Vernisáž 1.7. od 18.00
VÝSTAVA KontAKTfoto 2010
Lektor TONO STANO
 
Leica Gallery Prague Vás zve... PDF Tisk Email
- na besedu s fotografkou Markétou Luskačovou.
V pondělí 6. června 2011, kavárna Leica Gallery Prague.
Začátek besedy již v 18 hodin!!
– na workshopy s Robertem Vanem.
V komorní atmosféře v nevšedních interiérech hotelu Evropa.
Termíny: 11. 6. a 24. 9. 2011
Více informací na http://www.lgp.cz/cz/udalosti/workshopy/budouci.html
 
FOTOWOKSHOP 2011 PDF Tisk Email
Ve dnech 17.06.-19.06.2011.Pořádáme již pátý ročník workshopu akt v krajině.Chebsko.
Cena s ubytováním a stravováním platem modelek je 3100 Kč.
Pár míst je ještě volných. Další informace a přihlášky na E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
 
Celý článek...
 
2. Vsetínský FOTOmaraton PDF Tisk Email

pohled na Vsetín objektivem digitálního fotoaparátu,

soutěž o nejlepší cyklus fotografií dle vylosovaného

fotografického tématu

Celý článek...
 
Zaostřeno na Jizerky PDF Tisk Email

Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor ve spolupráci s občanským sdružením Náš kraj a Správou CHKO Jizerské hory vyhlásila fotosoutěž s příznačným názvem Zaostřeno na Jizerky.  Do soutěže se může přihlásit každý, kdo zašle papírově i emailem fotografie s tématikou Jizerských hor. Jeden autor může zaslat maximálně čtyři snímky a to až do 12.6.2011, kdy je uzávěrka.

Další informace o fotosoutěži (pdf)....

 
Trojdílný cyklus workshopů PDF Tisk Email
HISTORICKÉ FOTOGRAFICKÉ TECHNIKY
Národní muzeum fotografie, o. p. s.
Jezuitská kolej
Kostelní 20/I
377 01 Jindřichův Hradec 
tel. 384 361 832
 
Celý článek...
 
SURREALISMUS A FOTOGRAFIE PDF Tisk Email
Fotografický projekt SURREALISMUS A FOTOGRAFIE
V březnu 2012 uplyne 70 let od smrti světově významného výtvarníka Jindřicha Štýrského. Jindřich Štýrský se narodil 11. srpna 1899 v Černé u Lanškrouna.
Lanškrounský fotoklub spolu se Svazem českých fotografů, Volným  sdružením východočeských fotografů v Hradci Králové a KLUBEM FOTOGRAFŮ AMATÉRŮ v ŽIŽKOVĚ představuje k uctění památky světového umělce fotografický projekt SURREALISMUS A FOTOGRAFIE.
Celý článek...
 
Rok fotografie Plasy 2011 PDF Tisk Email

Vážení přátelé fotografové, kamarádi

letošní rok byl Městským úřadem v Plasích vyhlášen Rokem fotografie na počest 30.výročí výstavy 9+9 v roce 1981, pořádané Annou Fárovou v prostorách Kláštera Plasy.V průběhu roku se v Plasích uskuteční mnoho dalších fotografických akcí, výstav a přehlídek.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12DalšíKonec »

Strana 1 z 2