Středa, 15 Červenec 2020
Fotografie v Karlových Varech.... PDF Tisk

KLUB PŘÁTEL FOTOGRAFIE v Karlových Varech

Připravovanou akcí KPF KV je výstava „Motivy z Karlových Varů“, která  bude zahájena 22. května 2009 vernisáží v prostorách knihovny v Katrineholmu ve Švédsku. Výstava se může uskutečnit zásluhou rozsáhlé spolupráce mezi Katrineholmskou knihovnou, Karlovarskou krajskou knihovnou a Katrineholmským klubem řeči a kultury, a je součástí zajímavé mezinárodní kulturní výměny.

KPF v Karlových Varech urazil od svého vzniku  dne  21. září 2004 až  k této výstavě dlouhý kus cesty.

Celý článek...
 
Vážený a milí fotografové a fotografky, členové SČF PDF Tisk
Svaz českých fotografů se rozhodl v letošním roce uspořádat druhou velkou členskou výstavu. Tak jako v loňském roce, kdy šlo o českou krajinu, mají i letos všichni členové možnost se zúčastnit společné výstavy na téma Rodina, která se bude opět konat v měsíci dubnu 2010 v Praze, Galerie Ambit kostela Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí.
Celý článek...
 
Sbírka SČF a její digitalizace PDF Tisk
Sbírka SČF soustřeďuje 11 115 černobílých a barevných snímků více než tisíce autorů, z nichž přibližně třetina dnes už nežije. Předností sbírky je, že vedle známých fotografů, obsahuje práce významných amatérů. Její zaměření tak odpovídá tradicím a historii naší fotografie, kde je problematické položit dělítko mezi profesionály a amatéry.
Celý článek...
 
PRAHA FOTOGRAFICKÁ V ROCE 2010 PDF Tisk
Blíží se uzávěrka 14. ročníku populární soutěže pražských fotografií a fotografů z celého světa. Fotografové amatéři i profesionálové mohou přihlásit své fotografie do 28.února 2010. Podmínkou je, aby tyto fotografie vznikly v období od uzávěrky minulého ročníku, tedy od začátku února 2009. Soutěží se opět ve čtyřech základních: Krása Prahy a její proměny, Problémy Prahy, Lidé v Praze a Kronika hlavního města a dvou speciálních kategoriích pouze pro tento rok: Hudba v Praze, Městská část Podolí a Braník. Díky sponzorům jednotlivých kategorií – firmy Canon, Et netera,  Excel foto, Foma Bohemia, Centrum FotoŠkoda, Nikon, Olympus a Pentax – budou ve všech uděleny ceny a navíc cena pro nejlepší černobílou a nejlepší digitálně upravenou fotografii. Přihlášky do soutěže lze získat zde. Výstava proběhne v jarních měsících na Staroměstské radnici v Praze. Nezapomeňte tedy uplatnit své snímky hlavního města  a připojit se k jeho nejlepším fotografům.
(Další soutěže, propozice a přihlášky v sekci Soutěže!)
 
Nový rok 2010 PDF Tisk
Vážené členky a  členové Svazu českých fotografů, milé fotografky a fotografové, kolegové a kolegyně, chtěli bychom Vám poděkovat za Vaši věrnost organizaci a potěšit Vás příslibem mnoha pěkných akcí i v následujícím roce.
Můžete vystavovat spolu s ostatními na druhé velké členské výstavě, publikovat v ročence SČF, zúčastnit se soutěží, workshopů a besed, které pro Vás pořádáme, můžete na svou legitimaci získat slevu v Centru Foto Škoda, na řadě výstav a dalších akcí.
Konec roku je však zároveň také dobou, kdy je třeba zaplatit členský příspěvek na rok 2010. Stejně jako v loňském roce činí tento příspěvek 300 Kč pro výdělečně aktivní a 200 Kč pro důchodce a studenty.
A jak budeme letos platit? Nejjednodušší je to bankovním převodem na účet SČF č.194149590/0300 vedený u ČSOB. Můžete také zaplatit složenkou na uvedený účet, jako variabilní symbol platby uvedete číslo své členské legitimace (důležité pro identifikaci platby!). Pokud nemáte možnost si tuto složenku opatřit, prosíme napište nám a my Vám ji pošleme poštou. Pražáci, eventuálně návštěvníci Prahy, mohou též zaplatit hotově v Galerii SČF, Kollárova 14, Praha 8 (otevřeno út – so 14-18 hod.), kde si zároveň mohou prohlédnout aktuální výstavu a vyzvednou letošní členskou ročenku. Jelikož se doba ukončení platnosti blíží prosíme proveďte platbu co nejdříve. Všem, jejichž platbu obdržíme do 31.ledna 2010, zašleme obratem novou členskou legitimaci. Přejeme Vám úspěšný Nový rok a dobré světlo pro Vaše fotografie.
Vaše předsednictvo SČF
 
Prima Náchodská prima sezóna PDF Tisk

Často slýcháme nářky na nedostatek zájmu středoškolské mládeže o umění a vlastní tvorbu. Účast v porotě postupové fotografické soutěže pořádané v rámci studentského festivalu Náchodská prima sezóna mne přesvědčila o opaku. Přihlášených 386 fotografií od 85 autorů ve věku do 21 let  se pohybovalo na slušné úrovni obrazové kultury. Zaslané fotografie svědčily o zaujetí pro věc a většinou i o elementárním poučení z hlediska přípravy a kompozice obrazu. I když poučenost historií fotografie a spoléhání na osvědčené vzory někdy zpochybňovaly původnost fotografií, bylo to možno chápat jako přirozenou součást cesty k vlastnímu uměleckému vyjádření. V celkové kolekci přesto nechyběly originální nápady, schopnost vážněji přemýšlet nad zvoleným tématem a obrazově jednoznačně je ztvárnit. O tom svědčí skutečnost, že porota vybrala téměř třetinu prací k nominaci na výstavu.

Celý článek...
 
PF 2010 PDF Tisk
Všem členům Svazu českých fotografů a všem příznivcům fotografie  přeje předsednictvo Svazu klidné a požehnané Vánoční svátky, v Novém roce pak  dobrou vůli mezi lidmi a krásné fotografie pro potěšení svoje a naši.

A zde jsou "PF", která nám došla od našich členů a příznivců...
 
« ZačátekPředchozí12345DalšíKonec »

Strana 5 z 5