Pondělí, 13 Červenec 2020
FOTOEXPO 2018 PDF Tisk Email
Svaz českých fotograf se opět bude jako partner podílet na festivalu FOTOEXPO 2018, který se uskuteční dne 20. 10. 2018 v prostorách Národního domu na Vinohradech. Veletrh a festival současné fotografie  vyhlašuje ve spolupráci s odbornými médii a partnery fotografickou soutěž FOTOTALENT 2018. Základní kolo probíhá od 1. 5. 2018 do 15. 9. 2018. Vyhlášení výsledků soutěže a předání hodnotných cen proběhne při příležitosti konání veletrhu. Více informací na odkazu vpravo.
Umíte se na svět dívat očima fotografa a baví vás výzvy?
Ať už hledáte inspiraci v přírodě, lidech nebo technických věcech, Vaše fotografické schopnosti prověříme v rámci třech zajímavých témat:

Krása hor
Hory zahalené v mlze nebo v paprscích světla, za ranního rozbřesku nebo naopak při západu slunce, mírné kopce, strmá skaliska či hrozivě vyhlížející štíty velehor. To vše dává pocit monumentálnosti a něčeho vyššího. Skoro jako byste se sami stali součástí pomyslného nebe. Zachyťte krásu hor a zprostředkujte ten úžasný zážitek.

Umělecký akt
Ženské či mužské tělo je inspirací mnoha fotografů a často i prvním důvodem proč vzít do ruky fotoaparát. Ladné křivky, hra světla a stínu a rozmanitost lidských siluet dávají nepřeberné množství možností pro kreativitu a fantazii.

Opuštěné budovy
Zub času na nich nechal svůj otisk. Důvody proč jsou prázdné a opuštěné jsou různé. A možná právě ono tajemství je to, co je na nich fascinující. Popusťte uzdu své fantazii a zaznamenejte příběhy opuštěných budov. Možností ztvárnění je mnoho.

Staňte se FOTOTALENTEM 2018!  Pravidla soutěže.

Zpracovaná témata zasílejte na e-mail  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript do 15. 9. 2018!
Ke snímku je nutné dodat název snímku, místo pořízení fotografie, zvolené téma, jméno a  příjmení autora, telefonické a korespondenční spojení.
Odborná porota rozhodne o nejlepší fotografii každé kategorie.