Středa, 15 Červenec 2020
Národní soutěž amatérské fotografie České republiky. PDF Tisk

Co je to Národní soutěž amatérské fotografie? Soutěž, jejíž kvalita a obliba dovolila, aby se stala soutěží, která bez přerušení existuje již 45 let. Národní soutěž od svého vzniku v roce 1970 prodělala samozřejmě nejrůznější změny.  První ročníky se střídaly se slovenskou soutěží AMFO a konaly se jednou za dva roky. V posledních letech je samozřejmostí každoroční konání. 

Co se však nezměnilo, je zájem fotografů o tuto soutěž (letos soutěžilo více než 300 autorů s 1 515 fotografiemi). Skutečnost, že soutěž vychovala mnoho špičkových amatérských fotografů (M. Borovička, F. Dostál, J. Anděl, L. Dušková, J. Platenka a řadu dalších), stejně jako to, že se v jejích začátcích soutěží účastnili pozdější profesionálové jako D. Kyndrová, L. Kamarád, P. Moško či V. Birgus, svědčí o její důležitosti. Přínos soutěže tedy není jen ve vzájemném setkávání a seznámení s tvorbou, ale především ve výchovném působení a zvyšování povědomí o kultuře fotografie.

36. ročník Národní soutěže amatérské fotografie, který z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury pořádají NIPOS-ARTAMA a Svaz českých fotografů spolu se Střediskem kulturních služeb města Svitavy za spolupráce Městského muzea a galerie ve Svitavách, Střediska amatérské kultury Impuls Hradec Králové a Společnosti přátel fotografie byl vyhlášen 1. září 2015 a bude mít vrchol ve Svitavách v sobotu 14. května 2016. Tady se uskuteční vyhlášení výsledků a zahájení výstavy největší amatérské fotografické soutěže v České republice – 36. národní soutěže amatérské fotografie 2016.

Zúčastněte se i vy.

Propozice zde.

 

Milan Sedláček

Odborný pracovník pro foto

NIPOS-ARTAMA

736 704 228

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

www.fotonarodni.cz, www.nipos-mk.cz, www.scf.cz