Středa, 15 Červenec 2020
Workshop Hlubočepy PDF Tisk
Další procházka workshopu Hlubočepy s dr. Vladimírem Czumalem, tentokrát konkrétně po Barrandově, se koná v sobotu 1. prosince. Sraz  v 11.00  hod. na zastávce tramvají č. 4, 5, 12, 20 Hlubočepy. Přivítáme i nové zájemce.
 
Přijďte se podívat na výstavu Proměny , již zahájena... PDF Tisk

V Ambitu na Jungmannově nám. byla 10.listopadu zahájena členská výstava SČF současně s  výstavou 100 let očima fotografů ze Sbírky SČF  věnovanou výročí založení republiky, výstavou Mistr SČF 2018 a výstavou Reflexe slovenských kolegů ze Zväzu slovenských fotografov. Zároveň proběhla výroční valná hromada členů Svazu českých fotografů. Podívejte se na několik fotografii z výstavy a členského shromáždění...

Celý článek...
 
Osobnost Václava Jírů připomíná výstava v Českých Budějovicích PDF Tisk
Do 23. listopadu 2018 je v Galerii Nahoře, Metropol , v Českých Budějovicích otevřena výstava fotografií Václava Jírů, který se nesmazatelně zapsal do dějin československé fotografie 20. století a zároveň i do dějin Svazu českých fotografů a jeho fotografické sbírky, jíž byl zakladatelem. Výstavu proto připravila Galerie Nahoře ve spolupráci se Svazem českých fotografů.
Celý článek...
 
Byl jsem při tom PDF Tisk
Výstava velkého českého žurnalisty Karla Hájka bude otevřena v sobotu 27.10. 2018  v 17 hodin v  Muzeu fotografie a moderních obrazových medií v Jindřichově Hradci a potrvá do konce roku 2018.  K připomenutí letošního 40. výročí úmrtí fotografa Karla Hájka se spojily síly čtyř institucí, které mají na paměti důležitost odkazu tohoto velkého fotoreportéra, jehož tvorba je nedílnou součástí  moderních československých dějin
Celý článek...
 
Za Evou Davidovou PDF Tisk
Koncem září  zemřela  v Českém Krumlově ve věku 85 let dlouholetá členka Svazu českých fotografů Eva Davidová.
Celý článek...
 
Registr členů SČF PDF Tisk
Vzhledem k tomu, že se blíží  zahájení členské výstavy SČF a zároveň  valná hromada - sjezd SČF, publikujeme seznam členů SČF. Dle stanov jsou to ti, co zaplatili letos členské příspěvky, ale i ti, co zaplatili přinejmenším loňského roku ( a jistě letos ještě dluh doplatí).
Pokud by údaje jakkoliv u někoho nesouhlasily, prosíme dejte vědět nejlépe E - mailem či telelefonicky.
Celý článek...
 
Členská výstava Proměny krajiny PDF Tisk
Členská výstava Proměny krajiny bude zahájena spolu s celkovou expozicí Proměny  zahrnující nejen  členskou výstavu Proměny krajiny, ale i výstavu 100 let očima fotografů ze Sbírky SČF věnovanou výročí založení republiky, výstavu Mistr SČF 2018 a jeho kandidáti a výstavu Reflexe slovenských kolegů ze Zväzu slovenských fotografov,  v sobotu 10. listopadu 2018 v 16,30 hodin v klášteře Panny Marie Sněžné, Praha 1, Jungmannovo náměstí 18. Předpokládaný termín výstavy byl změněn vzhledem ke konání valné hromady SČF - sjezdu, na který vernisáž naváže.
Celý článek...
 
Workshop Hlubočepy PDF Tisk

Zveme vás k účasti na workshopu na téma Hlubočepy, který je v rámci cyklu Praha dříve a nyní již desátým. Fotografování bude probíhat během několika dvouhodinových procházek s vytipováním zajímavých míst kunsthistorikem dr. Vladimírem Czumalou. Mezitím budou účastníci samostatně fotografovat s možností konzultací. Vzniklé fotografie s komentáři budou pravidelně vystavovány na webu a postupně hodnoceny a vybírány na výstavu a do publikace. Workshop je pořádán v koordinaci s fotografickou soutěží Praha fotografická.

Přihlásit se lze na emailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo přijít rovnou na první soustředění – procházku workshopu, které proběhne v sobotu 13. října 2018 od 11, 30 hod. Sejdeme se u pomníku obětem 2. světové války při ulici Na Zlíchově pod kostelem sv. Filipa a Jakuba. Doprava: Tramvaje č. 4, 5, 12, 20, 30, zastávka Zlíchov a pár kroků zpátky.

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 2 z 59