Středa, 15 Červenec 2020
Praha fotografická posledních 14 dnů PDF Tisk

Zveme vás na výstavu 21. ročníku soutěže a výstavy Praha fotografická na Staroměstské radnici v Praze. Prohlédnout si výstavu neobvyklých fotografií Prahy, inspirovat se snímky a hlasovat pro svého favorita máte možnost už  jen necelých 14 dní do 28. května. Věříme, že jí využijete a přejeme hezký zážitek. Další část výstavy najdete i v Café Aperitivo, Na Hutích 11, Praha 6. Účastníci soutěže tam mají možnost vyzvednout si katalog a nevystavené snímky.

 
Pavel Pola: Praha skoro grafická PDF Tisk

Rádi bychom vás pozvali na zahájení výstavy Pavla Poly Praha skoro grafická, které se koná v rámci přehlídky Praha fotografická dne 11.května 2017 v 18 hodin ve Vinárně U sv. Anežky, Anežská 807/3, 110 00 Praha 1 - Staré Město. Výstava potrvá do 31.5.2017. Otevřeno po-pá 15 - 23,30 hod., so 15 - 22 hod.

Celý článek...
 
Fotoprocházka po ikonických místech Prahy PDF Tisk
Foto Tour Prague - GXG Praha a  GXG Chomutov vás zvou 29. dubna 2017 od 14 do 19 hod na půldenní procházku Prahou, po místech na kterých vznikají ikonické fotografie, které můžete obdivovat u spousty skvělých fotografů. V organizačním týmu bude připraven lektor, který zasvětí začínající fotografy do základních znalostí fotografie. Amatérští fotografové, kteří zatím jen zkouší co dokáží, tak budou moci díky novým informacím posunout svůj um zase o kousek dále. Vítáni jsou i kolegové  z řad pokročilých fotografů. Právě ti mohou poskytnout odlišný pohled na věc a mnohé inspirovat. Takže ať už jste amatér či profesionál, pokud Vám fotoaparát není cizí, neváhejte se a registrujte se. Kde jinde můžete získat cenné informace zadarmo a ještě přitom poznat pár skvělých lidí. Registrovat se lze na: http://www.gug.cz/cs/akce/foto-tour-prague Sraz: Pražský Metronom, Zastávka MHD: Čechův most; Tramvaje: 2, 5, 15, 16, 17, 20, 53, Nábřeží Edvarda Beneše, 118 00 Praha 7
 
Praha fotografická na několika místech v Praze PDF Tisk

Výstavní fotografie ze soutěže cena Praha fotografická 2017 najdete nejen na Staroměstské radnici, ale i v dalších prostorách: Café Kamzík, Praha 1, Kamzíkova 8 (11.4. – 28.5.2017),  Aperitivo,  Praha 6, Na  Hutích 11 (duben - květen 2017), Vinárna U svaté Anežky, Praha 1, Anežská 3 (květen 2017). Všechny srdečně zveme.

 
Praha fotografická zahájena PDF Tisk
V pondělí 10.4.2017 byla zahájena výstava 21. ročníku soutěže Cena Praha fotografická. Představuje na Staroměstské radnici v Praze, Křížová chodba, Rytířský sál, vítězné a porotou vybrané snímky. Také letos vystavené snímky posuzuje i divácká porota. Přijďte si vybrat svého favorita! Výstava bude otevřena denně do 28. května 2017.
Celý článek...
 
Na výstavě Praha fotografická vystavuje 87 autorů PDF Tisk

Celek výstavy Praha fotografická  tak jako v předchozích letech skládá obraz hlavního města v uplynulém roce, letos  z děl 87 autorů. Jsou mezi nimi osvědčení fotografové Prahy i nováčci. Každý svým osobitým přístupem rozšiřuje živou kroniku města, jíž 21. ročníků soutěže nepochybně je.

Fotogalerie z předáváná cen a vernisáž

Celý článek...
 
Město a jeho lidé PDF Tisk

Letošní ročník soutěže Cena Praha fotografická zcela potvrdil klasickou definici města od proslulého amerického sociologa Roberta E.Parka z roku 1925, že „...město není pouze fyzickým mechanismem a umělou konstrukcí. Je obsaženo v životních procesech lidí, ze kterých se skládá, je produktem lidské povahy.“  Oproti očekávání z předchozích let nebyla v 21. ročníku nejvíce obeslanou kategorií Krása Prahy a její proměny, ale největšímu zájmu se těšila kategorie Lidé v Praze.

Celý článek...
 
Praha fotografická se otevírá v pondělí PDF Tisk

Hlavní město Praha, Společnost přátel fotografie a Svaz českých fotografů si Vás dovolují pozvat na slavnostní vyhlášení výsledků soutěže, předání cen a zahájení výstavy 21. ročníku soutěže Cena Praha fotografická, které se koná v pondělí 10. dubna 2017 v 17,30 hodin ve Staroměstské radnici v Praze, Brožíkova síň, Křížová chodba, Rytířský sál, Staroměstské nám 1, Praha 1, za účasti významných hostů. Vystoupí kytarové kvarteto Lotus. Doprovodnou výstavu nevidomých sochařů pořádá Okamžik.Akce se koná za finančního přispění Hlavního města Prahy a Ministerstva kultury ČR, pod záštitou primátorky hlavního města Prahy Adriany Krnáčové a starosty Městské části Praha 1 Oldřicha Lomeckého. Výstava potrvá do 28.5.2017.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 10 z 59