Neděle, 23 Únor 2020
Praha fotografická v srpnu na Staroměstské radnici PDF Tisk

 

Výstava vítězných a vybraných snímků 14. ročníku soutěže  Praha fotografická bude zahájena ve středu 25. srpna 2010 v Praze na Staroměstské radnici v 17 hodin.

V rámci vernisáže proběhne slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předání cen. Na vernisáži zahraje jeden z účastníků soutěže – nejen fotograf, ale i hudebník – Lukáš Kuta.

Výstava potrvá do 26.9. 2010.

K vystavení byly porotou vybrány snímky těchto autorů:

Celý článek...
 
Druhá schůzka workshopu Braník a Podolí PDF Tisk

Ještě je možno se připojit k fotografování jedné městské části. Po Karlíně, Žižkově a Smíchovu se tentokrát zájem obrátil k Praze 4. Zveme všechny fotografy Prahy k účasti na workshopu Přítomnost Braníka a Podolí. Přihlásit se lze na Emailu, nebo přijít rovnou na druhé soustředění workshopu, které proběhne v sobotu 28. srpna 2010 od 15 hodin. Sraz je v restauraci Na Jezerce, zastávka tramvaje Přístaviště. Setkání se samozřejmě týká hlavně těch, kdo již se přihlásili. Těm připomínáme zaslání již pořízených snímků. A co nás čeká tentokrát? Braník. Po úvodním seznámení s podmínkami workshopu bude následovat cca dvouhodinová procházka po lokalitě Braníka, již povede s odborným výkladem známý kunsthistorik PhDr. Vladimír Czumalo z Katedry kulturologie FF UK a FAMU. Při ní budou vytipována místa k fotografování. Snímky z minulé procházky najdete zde. Fotografie pořídili Martina Šimková a Milan Sedláček. Mapka Braníka a Podolí

Současný stav přihlášených do workshopu:

Celý článek...
 
Prosba o pomoc fotografické veřejnosti... PDF Tisk
Do redakce webových stránek SČF jsme dostali následjící:

 

Vážení přátelé fotografie,  chtěl bych vás poprosit o pomoc. Jsem studentem katedry fotografie FAMU a 13. července 2010 mi někdo ukradl v Praze na Malostranském náměstí brašnu se školním fotoaparátem Canon 5D Mark II a shiftovacím objektivem Canon TS-E 24 mm f/3.5L.

(Výrobní čísla vybavení jsou Canon EOS 5D Mark II - 1230713314, Canon TS-E 24 mm f/3.5L   - 41349)

Je zřejmé, že se jedná o velmi drahé fotografické vybavení a pokud by náhodou někdo z vás se setkal s nabídkou tohoto aparátu a objektivu, dejte prosím zprávu na SČF případně na tel. č. 777 562 698.

Redakce SČF  moc děkuje.

 
Retrospektiva Andreje Barly PDF Tisk

Svaz českých fotografů a Karlin Group si Vás dovolují pozvat na zahájení  výstavy Andrej Barla: Retrospektiva, které se koná dne 14.července 2010 v 18 hodin v Galerii Svazu českých fotografů.Výstava je součástí projektu Historie a současnost SČF podpořeného Ministerstvem kultury ČR a hlavním městem Prahou, Potrvá do 7.8. 2010.

 
Workshop Braník a Podolí PDF Tisk

Zveme všechny fotografy Prahy k účasti na workshopu Přítomnost Braníka a Podolí. Přihlásit se lze na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript   nebo přijít rovnou na první soustředění workshopu, které proběhne v neděli 27. června 2010 od 10 hodin. Sraz na adrese Pod Vyšehradem 1, Praha 4, zastávka tramvaje Podolská vodárna. Po úvodním seznámení s podmínkami workshopu bude následovat cca dvouhodinová procházka po lokalitě, již povede s odborným výkladem známý kunsthistorik PhDr. Vladimír Czumalo z Katedry kulturologie FF UK a FAMU. Při ní budou vytipována místa k fotografování.

 

Celý článek...
 
Solarizovaná Praha PDF Tisk

Vladimír Sirůček

Originální   obrazy   Prahy,   které   představuje  tato   výstava   velkého  milovníka a znalce našeho velkoměsta a jeho neúnavného, téměř osobního fotografa, vznikly pomocí tzv. Sabatierova efektu. Tento fotografický trikový proces byl  nazván podle nositele Nobelovy ceny, francouzského chemika a vědce Paula Sabatiera (1854-1941).

Celý článek...
 
OCENĚNÍ CELOŽIVOTNÍ PRÁCE PDF Tisk

Cenu Ministerstva kultury ČR za celoživotní přínos amatérské fotografii převzal letos z rukou ministra kultury  po Ladislavu Rosíkovi (2006), Františku Dostálovi (2008) profesor Ludvík Baran – dlouholetý pedagog, teoretik a historik fotografie.  Jako skvělý  vysokoškolský učitel stál u zrodu výuky fotografie na FAMU a ovlivnil svým přístupem řadu jejích studentů. Jeho nezapomenutelné přednášky a semináře u příležitosti fotografických soutěží a výstav daly mnohým amatérským autorům podnět k vážnému zamyšlení nad vlastní tvorbou, byly pro ně inspirací i neformální školou.

Celý článek...
 
PRAHA DŘÍVE A NYNÍ – SOUČASNÝ SMÍCHOV PDF Tisk

Ve čtvrtek 6. května 2010 proběhl v Podnikatelském centru Prahy 5 křest katalogu Současný Smíchov. Kmotry byli  režisér Juraj Herz a generální sekretář Řecké atletické federace Panagiotis Dimakos.

Katalog je výsledkem workshopu a výstavy na téma Současná tvář Smíchova, který byl začleněn do cyklu Praha dříve a nyní, v jehož rámci byl v roce 2007 uspořádán stejně koncipovaný workshop s výstavou a katalogem na téma Dnešní Karlín a v roce 2008 na téma Dnešní Žižkov. Tento projekt tedy realizuje Svaz českých fotografů již několik let.  Spolu s připravovaným Současným Bráníkem a Podolím tak vytváří široce koncipovanou kroniku metropole.  Vydané katalogy je možno si  v originále zakoupit v Galerii SČF, Kollárova 14, Praha 8. Náhledy katalogů si lze prohlédnout z odkazů Karlín, Žižkov.
Vydané katalogy je možno si v náhledu prohlédnout zde
 
« ZačátekPředchozí515253545556575859DalšíKonec »

Strana 57 z 59