Neděle, 23 Únor 2020
VÝSTAVA S FOTOGRAFY PO STOPÁCH K.H.MÁCHY PDF Tisk

Výstava je výsledkem fotografického workshopu pořádaného Svazem českých fotografů k 200. výročí narození slavného a originálního českého básníka, jenž proslul láskou ke krajině, putování a objevování a jenž cestu povýšil na filozofickou kategorii při hledání smyslu lidského života.

Cílem workshopu bylo fotografické prozkoumání krajiny spojené s Máchovými díly, životem a cestami. Ve spolupráci s Filozofickou fakultou UK, konkrétně doc. dr. Dušanem Prokopem z Katedry kulturologie, autorem rozsáhlé publikace o Máchově Máji, byla vytipována místa, která Mácha navštívil nebo je zmiňuje ve svých básních a prózách. Záměrně s tendencí vybírat méně obvyklá, v obecném povědomí nezakotvená místa nebo u známých a proslulých lokalit upozornit na neobvyklé pohledy.

Celý článek...
 
Národní soutěž a výstava amatérské fotografie 2011 PDF Tisk
Jako každý rok, je připravována Národní soutěž a výstava amatérské fotografie 2011. Souběžně stejně tak soutěž Junior pro mladé autory. Poslání soutěží, propozice a vyhlašované soutěžní kategorie - témata, včetně přihlášek, jsou dostupné na následujících odkazech.
 
Praha dříve a nyní - Přítomnost Braníka a Podolí PDF Tisk

Výstava v Galerii Svazu českých fotografů nabízí výsledky fotografického workshopu Přítomnost Braníka a Podolí, který je již čtvrtým v rámci cyklu Praha dříve a nyní (2007 - Nový Karlín, 2008 - Dnešní Žižkov, 2009 - Současný Smíchov). Každý z workshopů byl ukončen výstavou a byl k němu vydán katalog. Jako celek vytvářejí široce koncipovanou fotografickou kroniku hlavního města, jejímž smyslem je zachytit stále se měnící podobu města a zachovat ji pro paměť generací. Změny jsou tak rychlé, že na výstavě po několika měsíční fotografování lze najít objekty a zákoutí, která už neexistují.

Vystavující autoři: Karel Čapek, Hana Čížková, Vladimír Dinda, František Dostál, Kateřina Göttlichová, Jiří Hanák, Josef Janeček, Milena Kárná, Renáta Klesnilová, Jan Klimeš, Pavel Křepinský, Milan Paukert, Petr Pokorný, Zdeněk Ráž, Milan Sedláček, Vladimír Skalický, Pavlína Staňková, Eva Stanovská, Martina Šimková, Pavla Vrbová, Alena Vykulilová.

Vydané katalogy je možno si v originále zakoupit v Galerii SČF, Kollárova 14, Praha 8. Náhledy katalogů si lze prohlédnout z odkazů obrázků >>>

 

Celý článek...
 
Uzávěrka pro workshop Přítomnost Braníka a Podolí PDF Tisk
Příjem fotografií pro výstavu účastníků  workshopu Přítomnost Braníka a Podolí bude uzavřen 20. listopadu 2010. Fotografie formátu  30x40 cm, je třeba doručit do Galerie SČF. Máte-li pochybnost, které fotografie dodat, zavolejte na tel. 721843942,  kde se lze domluvit i o případných změnách formátu. Později dodané fotografie nebudou na výstavu zařazeny.
 
Výstava v Galerii SČF prodloužena do 20.listopadu PDF Tisk

Výstava Jak se žilo za socíku: 60.,70., a 80. léta minulého století vážně i nevážně nabízí nový výběr ze Sbírky Svazu českých fotografů. Spojovací nití vybraných snímků není žánr nebo technika, jak tomu bylo v předchozích průřezových výstavách, ale jejich obsah a doba, ve které vznikly. Pozornost se obrací k období, z něhož pochází velká většina sbírkových položek, k plodné době dokumentu v české fotografii.

Celý článek...
 
Přítomnost Braníka a Podolí PDF Tisk

Účastníci workshopu věnovaného Braníku a Podolí se sejdou již na čtvrtém soustředění, kde bude provedeno hodnocení a výběr fotografií na výstavu. Soustředění proběhne v úterý 2. listopadu 2010 od 17 hodin v Galerii SČF, Kollárova 14, Praha 8. Náhledy pořízených fotografií vezměte ssebou na CD či USB. Vybrané fotografie bude nutno dodat do 20.11.2010 ve výstavní podobě, velikost 30x40cm. Pro katalog bude proveden výběr z výstavních fotografií a předpokládá se dodání těchto snímků v digitální podobě. Těšíme se na vás i vaše fotografie. Pro informace scf "zavináč" scf.cz nebo tel.721843942. Náhledy snímků z workshopu, které jsme dosud obdrželi, najdete zde.

 
K.H.Mácha - workshop PDF Tisk
Všichni účastníci workshopu, kteří mají připraveny fotografie k výběru je mohou poslat k prezentaci na našich webových stránkách. Budou ke shlédnutí pod jménem autora v galerii "Téma K.H.Mácha".
První příspěvky jsou již uvedeny a odkaz je z pravého menu " Informace" dole " K.H.Mácha - Galerie".
U příležitosti probíhajícího workshopu na téma K.H.Mácha byla zřízena nová schránka - E mail adresa pro posílání pořízených  fotografií. Adresa je scfmacha"zavináč"scf.cz. Prosíme proto, aby všichni, kdo budou posílat snímky na Svaz užili této Email adresy. Děkuje redakce SČF.
 
Amatérská fotografie Plzeň 2010 PDF Tisk

Soutěž pořádaná ve spolupráci se Svazem českých fotografů může opět uzavřít další kapitolu své historie. Letošního 13. ročníku se zúčastnilo 76 fotografů a sešlo se 506 snímků. Soutěžilo se v pěti kategoriích.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí515253545556575859DalšíKonec »

Strana 55 z 59