Neděle, 23 Únor 2020
Vyhlášení výsledků 31. národní soutěže amatérské fotografie. PDF Tisk

Těšíme se na setkání 14 května ve Svitavách, kde bude v 10. 30 hodin vyhlášení výsledků a následně zahájení výstavy.

V předvečer, to je v pátek 13. května, se stejně jako loňském roce, sejdou členové fotoklubů na večeru v kulturním centru „Fabrika“ ve Svitavách.  

Informace o setkání  fotoklubů>>>>

Celý článek...
 
2. Vsetínský FOTOmaraton PDF Tisk

pohled na Vsetín objektivem digitálního fotoaparátu,

soutěž o nejlepší cyklus fotografií dle vylosovaného

fotografického tématu

Celý článek...
 
Fotografování baletních zkoušek ve Státní opeře... PDF Tisk

Ti, kteří fotografovali přípravu baletu Giselle a další zkoušky, mohou své snímky poslat k prezentaci na našich webových stránkách. Z vybraných snímků bude uspořádána výstava, přesný termín zatím nebyl určen. Prosíme o výběr 10-20 náhledových snímků od autora, velikost jednotlivých náhledů by neměla přesáhnout 100-200 kB. Náhledy budou ke shlédnutí pod jménem autora v galerii "Balet ve Státní opeře Praha". Fotografie zasílejte na adresy baletscf „zavináč“scf.cz ( nebo alt. na scf „zavináč“scf.cz). Pro účely organizace výstavy rovněž zašlete telefonické spojení na adresu pavla.vrbova"zavináč"seznam.

(Již jsou první příspěvky - menu vlevo nahoře...)

 
Členská výstava 2011 PDF Tisk
Zveme Vás na naši členskou výstavu s názvem Věci kolem nás na téma Zátiší v Ambitu kláštera Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí 18 v Praze 1. Slavnostní zahájení spojené s předáním titulů Mistrovi SČF a Kandidátům Mistra se koná ve čtvrtek 14.4.2011 v 18 hodin. Součástí výstavy budou i vítězné práce z letošní soutěže o Mistra, repríza 35.výstavy umělecké fotografie ZSF a vybrané fotografie na téma Zátiší ze Sbírky SČF. Během výstavy bude možno si vyzvednout práce z předchozích členských výstav a zbylé výtisky ročenky SČF 2009.
Celý článek...
 
Zaostřeno na Jizerky PDF Tisk

Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor ve spolupráci s občanským sdružením Náš kraj a Správou CHKO Jizerské hory vyhlásila fotosoutěž s příznačným názvem Zaostřeno na Jizerky.  Do soutěže se může přihlásit každý, kdo zašle papírově i emailem fotografie s tématikou Jizerských hor. Jeden autor může zaslat maximálně čtyři snímky a to až do 12.6.2011, kdy je uzávěrka.

Další informace o fotosoutěži (pdf)....

 
Známe Mistra Svazu českých fotografů 2010 PDF Tisk

Mistrem SČF pro rok 2010 se stal severočeský fotograf Václav Lahovský. Titul obdržel za soubor fotografií s názvem Příroda. Jednohlasně tak rozhodla porota ve složení: PhDr. Dana Kyndrová, fotografka, PhDr. Věra Matějů, Svaz českých fotografů, RNDr. Josef Mühldorf, 1.český klub fotografů amatérů Nekázanka, MVDr. Rudolf Němeček, Sekce fotografů regionu Náchod, Milan Sedláček, Artama. Do první desítky se dostali bez určení pořadí: Karel Fink, Jaroslav Klásek, Vladimír Oliva, Bohumil Petrlík, Antonín Říha, Michal Siroň, Karel Slánský, Jiří Synek a Pavla Vrbová. Diplomy budou Mistrovi i kandidátům předány 14. dubna 2011 při zahájení členské výstavy SČF v Ambitu kláštera Panny Marie Sněžné v Praze na Jungmannově náměstí, kde bude představen i výběr z jejich soutěžních prací.

Celý článek...
 
Smutná zpráva pro nás všechny.... PDF Tisk

V noci z 13. na 14. března zemřel prof. dr. Ludvík Baran, DrSc., skvělý charismatický člověk, který byl pro mnohé z nás nejen vzorem, ale i přítelem ochotným kdykoliv poradit a pomoci. Při vyslovení jeho jména si každý z oboru vybaví mnohostranně vzdělanou osobnost, talentovaného fotografa a filmaře, erudovaného teoretika a trpělivého pedagoga, jenž celý svůj život uměl předávat své znalosti celým generacím kolegů a jehož vitalita i ve vysokém věku byla příkladem. Bude nám moc chybět…

Na přání rodiny bylo rozloučení v úzkém rodinném kruhu dne 18. 3. Rodina připravuje vzpomínkový večer s ukázkami filmů, které natočil. Jakmile bude znám termín a místo konaní, obratem  postoupíme informace.

OCENĚNÍ CELOŽIVOTNÍ PRÁCE

 
SURREALISMUS A FOTOGRAFIE PDF Tisk
Fotografický projekt SURREALISMUS A FOTOGRAFIE
V březnu 2012 uplyne 70 let od smrti světově významného výtvarníka Jindřicha Štýrského. Jindřich Štýrský se narodil 11. srpna 1899 v Černé u Lanškrouna.
Lanškrounský fotoklub spolu se Svazem českých fotografů, Volným  sdružením východočeských fotografů v Hradci Králové a Klubem fotografů amatérů v Žižkově představuje k uctění památky světového umělce fotografický projekt SURREALISMUS A FOTOGRAFIE.
Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí515253545556575859DalšíKonec »

Strana 52 z 59