Neděle, 23 Únor 2020
Kreativní světlo ve fotografii PDF Tisk
Leica Gallery Prague Vás zve na křest knihy Jana Pohribného " Kreativní světlo ve fotografii ".
Ve středu 22. června 2011 od 18 hodin v Leica Gallery Prague.
Po představení této knižní novinky z nakladatelství Zoner Press bude následovat přednáška Jana Pohribného o světle ve fotografii.
 
Celý článek...
 
12. fotofestival Moravská Třebová 2011 PDF Tisk
Zveme Vás na zahájení 12. ročníku mezinárodního fotofestivalu v Moravské Třebové. Slavnostní zahájení proběhne v sobotu 25. června v 9 hodin v budově muzea za účasti starosty města. Kromě 15 výstav jsou připraveny i přednášky Jaroslava Kučery, Libuše Jarcovjákové a Jana Rambouska. Po obědě proběhne také vyhlášení vítězů nové internetové fotografické soutěže a tradičního Salonu na šňůrách.
Program a další podrobnosti viz níže....
 
Celý článek...
 
Opět víkend plný fotografií... PDF Tisk

Další pekelně fotografický víkend na Svitavsku na obzoru.

V pátek 3. 6. 2011 v 17 hodin zahajují ve 3. poschodí Fabriky ve Svitavách výstavu fotografií mladí kolegové z Fotoklubu Gymnázia ve Svitavách (partnerský klub Fotoklubu Svitavy): J. Kovářová, A. Mertlová, H. Kratochvílová, M. Jansa, T. Hartman, P. Juřík, J. Charvát, P. Snoha a hostující K. Štursová.

Hned druhý den – v sobotu 4. 6. 2011 se ve 20 hodin zahajuje Fotoklub Svitavy svou profilovou výstavu v Městské knihovně v Poličce na náměstí). Své fotografie vystavují: M. Báča, T. Hartman, D. Hlaváč, P. Horák, M. Jansa, P. Juřík, J. Kovářová, J. Mareš, A. Mertlová, S. Odvářka, P. Snoha, J. Sotona, Z. Špelda.

Celý článek...
 
Výstava Tarase Kuščynského v Hradci Králové PDF Tisk

Výstavu autorských zvětšenin v dobové adjustaci z majetku rodiny Tarase Kuščynského uspořádánou k 90. výročí firmy FOMA- BOHEMIA, s jejímiž materiály pracoval, lze vidět poslední dva dny, do konce května v prostorách Filharmonie v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 777/5. Výstava uspořádaná ve spolupráci se Svazem českých fotografů bude na podzim reprizována v Praze.

Celý článek...
 
Workshop Současný Josefov PDF Tisk

Zúčastněte se do workshopu, který pořádá Svaz českých fotografů v rámci projektu PRAHA DŘÍVE A NYNÍ. Workshop mapující současný stav jedné části  Prahy 1 bude pokračováním práce skupiny fotografů při SČF, která již v rámci tohoto projektu zmapovala Dnešní Karlín, Dnešní Žižkov, Současný Smíchov a  Přítomnost Braníka a Podolí.

O průběhu workshopu budou pravidelně informovat tyto stránky, přihlásit se lze na emailu scf zavináč scf.cz nebo přímo na první schůzce s procházkou, která proběhne v úterý 21.června 2011. Sraz mezi 16,30 – 17 hod. v Hostinci U Milosrdných, Praha 1, ulice U Milosrdných 12.

Celý článek...
 
Leica Gallery Prague Vás zve... PDF Tisk
- na besedu s fotografkou Markétou Luskačovou.
V pondělí 6. června 2011, kavárna Leica Gallery Prague.
Začátek besedy již v 18 hodin!!
– na workshopy s Robertem Vanem.
V komorní atmosféře v nevšedních interiérech hotelu Evropa.
Termíny: 11. 6. a 24. 9. 2011
Více informací na http://www.lgp.cz/cz/udalosti/workshopy/budouci.html
 
31. národní soutěž amatérské fotografie skončila. PDF Tisk

I letošní zakončení svým vyzněním odpovídalo postavení soutěže. Bylo důstojné, ale nepostrádalo tvůrčího ducha.

Již v pátek 13. května se ve Svitavách sešlo více než 60 přátel fotografie, aby v Kulturním centru Fabrika spolu s organizátory soutěže a představiteli Svazu českých fotografů hovořili nejen o pokračování Národní soutěže, ale i o činnosti jednotlivých fotoklubů. Oproti minulému ročníku se setkání zúčastnilo 2x více fotoklubů.  15 fotoklubů reprezentovalo fotografy napříč republikou od Jablůnkova po Děčín..  V průběhu večera zástupci fotoklubů prezentovali na CD svou činnost, nad fotografiemi diskutovali s členem poroty Petrem Vilgusem a v neposlední řadě navazovali nové kontakty. V průběhu večera  vystoupila i členka poroty a předsedkyně Svazu českých fotografů PhDr. Věra Matějů, která přítomné seznámila s připravovanými akcemi.

Celý článek...
 
Opět Přítomnost Braníka a Podolí PDF Tisk

27.4. – 13.6. 2011, vernisáž 26.4.2011 v 18,30
SMART GALLERY Janovského
BéFOTO, Janovského 5, Praha 7

Druhá repríza úspěšné výstavy představuje výsledky fotografického workshopu „Přítomnost Braníka a Podolí“, který  je již čtvrtým v rámci cyklu Praha dříve a nyní (2007 - Nový Karlín, 2008 - Dnešní Žižkov, 2009 - Současný Smíchov). Tento workshop vznikl ve spolupráci s Katedrou kulturologie FF UK a je součástí projektu podpořeného Ministerstvem kultury ČR a hlavním městem Prahou.

Na vernisáži bude představena stejnojmenná publikace Přítomnost Braníka a Podolí shrnující výsledky workshopu.

 

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí515253545556575859DalšíKonec »

Strana 51 z 59