Středa, 15 Červenec 2020
Cena Praha fotografická 2018 PDF Tisk
Velká mezinárodní  fotografická soutěž  Cena Praha fotografická je určena všem fotografům Prahy a jejích událostí. Letos koná již ve 22.ročníku. Přihlásit  do tohoto ročníku lze snímky, které vznikly po1. únoru 2017. Soutěží se ve třech stálých - Krása Prahy, Lidé v Praze, Problémy Prahy - a dvou speciálních kategoriích - Kronika hlavního města, Hlubočepy. Novinkou letošního ročníku je kategorie ZACHYCENO MOBILEM – mimořádná událost, která se odehrála v Praze a kterou se podařilo zachytit jen díky fotoaparátu v mobilu. Soutěž vyvrcholí výstavou na Staroměstské radnici. Přihlášku do soutěže a bližší podmínky účasti najdete zde.
 
Hezké Vánoční svátky a PF 2018 PDF Tisk

Dovolujeme si Vám popřát hezké a požehnané prožití Vánoc, štěstí, zdraví, spokojenost a množství krásných fotografií  a ispirativních zážitků v novém roce. Děkujeme za aktivní přístup k akcím Svazu českých fotografů v roce 2017 a věříme, že i v příštím roce se budeme často setkávat.

Celý článek...
 
Předkolo Národní soutěže amatérské fotografie 2018 PDF Tisk
Prosíme pozor!
Už jen do 15. ledna 2018 je možné posílat fotografie do předkola Národní soutěže amatérské fotografie 2018. Týká se to všech mladých, kteří se chtějí zúčastnit v kategoriích A 001, A 01 i A 02.
Tak neváhejte a posílejte fotky na www. predkolo.fotonarodni.cz
Na vaše fotografie se těší porota ve složení MgA. Josef Ptáček, PhDr. Věra Matějů, MgA. Jana Bauerová, PhDr. Zuzana Školudová a MVDr. Rudolf Němeček.
Milan Sedláček
 
Soutěž o nejlepší divadelní fotografii PDF Tisk

Institut umění – Divadelní ústav v rámci výstavy vyhlašuje v rámci výstavy Česká divadelní fotografie 1859 – 2017 soutěž o nejlepší divadelní fotografii. Do soutěže se mohou přihlásit profesionální fotografové i studenti fotografie se snímky pořízenými na území České republiky v letech 2015, 2016 a 2017 v několika kategoriích. Nejlepší snímky se stanou součástí výstavy. Uzávěrka je 31. ledna 2018. Více informací na www.divadelnifotografie.cz nebo na www.facebook.com/divadelnifotografie. První souhrnná výstava fotografií z divadelního prostředí Česká divadelní fotografie 1859 – 2017 se uskuteční od 9. května do 24. června 2018 v Obecním domě v Praze. Představí různé podoby divadla a jeho proměny za uplynulých téměř sto padesát let.

 
MISTR SVAZU ČESKÝCH FOTOGRAFŮ 2017 PDF Tisk

Do letošní soutěže o Mistra svazu českých fotografů 2017 se přihlásilo celkem 13 členů s celkem 165 fotografiemi. Dne 9. října 2017 porota ve složení Petr Šálek, Věra Matějů, Michael Komm, Jindřich Špicner, Jana Hnilicová a Milan Sedláček zhodnotila doručené fotografie a jednomyslně se rozhodla udělit titul Mistr SČF 2017 Aleně Vykulilové z Prahy za soubor dvanácti fotografií Lidé z Termálu. V souladu s podmínkami soutěže pak porota vybrala bez ohledu na pořadí dva Kandidáty Mistra 2017: Josefa France z Prostějova, Jaroslava Mareše z Poličky.

Celý článek...
 
Ohlédnutí za výstavou a sjezdem PDF Tisk

Za poměrně velkého zájmu diváků skončila v uplynulém týdnu výstava Detail v Ambitu na Jungmannově náměstí v Praze, spojená s výstavou Mistr SČF 2017 za účasti slovenských kolegů. Pokřtěna byla při této příležitosti publikace Živá příroda, představující jednotlivé členy SČF. Celá akce byla spojena s konáním celostátního sjezdu svazu, který poskytl příležitost se potkat a sdělit si novinky. Na závěr sjezd přijal dále uvedené usnesení, v průběhu diskuse vyvstaly zajímavé náměty pro činnost svazu.

Celý článek...
 
Výstava Detail jen do pátku 24.11.2017 PDF Tisk
Poslední příležitost prohlédnout si výstavu Detail - fotografie ze sbírky SČF, členská výstava SČF, Mistr SČF 2017 a výstava fotografií ZSF - v Ambitu kláštera Panny Marie Sněžné, Jungmannovo nám. 18, Praha 1, je do pátku 24.11. 2017. Nenechte si ji ujít. Prosíme zároveň  členy SČF, účastníky členských výstav, workshopů SČF, aby si na výstavě vyzvedli vrácené fotografie a publikace, v nichž jsou zastoupeni. Všem přejeme hezký zážitek! 
 
POCTA osobnosti Zdeňka Voženílka v Českých Budějovicích PDF Tisk

Výstava v Galerii Nahoře DK Metropol – 2. respirium, Senovážné nám. 2 , České Budějovice (15. listopadu - 15. prosince 2017) je součástí volného cyklu, který v loňském roce započal připomenutím 100. výročí narození významného pedagoga a organizátora, fotografa K.O.Hrubého, a který si klade za cíl připomenout díla a osobnosti, jejichž význam nebyl v kontextu dějin české fotografii zcela doceněn, prostřednictvím svazové sbírky fotografií.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 6 z 59