Středa, 15 Červenec 2020
NÁRODNÍ SOUTĚŽ A VÝSTAVA AMATÉRSKÉ FOTOGRAFIE 2019 - 39. ročník PDF Tisk

Předkládáme zájemcům propozice a přihlášku dalšího ročníku největší amatérské fotografické soutěže.

 

Celý článek...
 
FOTOEXPO 2018 – opravdový svátek fotografie, kde nemůžete chybět! PDF Tisk

Léto pomalu končí, přichází podzim a s ním i nepřehlédnutelná událost v oblasti fotografie, fotografické techniky a všeho co se kolem focení točí – FOTOEXPO 2018. Již šestý ročník veletrhu a festivalu současné fotografie bude zahájen v sobotu 20. října 2018 v Národním domě na Vinohradech. A bude se na co dívat a co zkoušet! Samotný program narostl do takových rozměrů, že se již nevejde do třech pater krásného novorenesančního objektu a bude probíhat i v prostorách Arcibiskupského gymnázia, které je hned oproti.
Celý článek...
 
Uzávěrka desáté členské výstavy SČF PDF Tisk

Nezapomeňte na uzávěrku desáté členské výstavy s tématem Proměny krajiny. Výstava bude zahájena 110. listopadu 2018 v 17 hod. v Ambitu kláštera Panny Marie Sněžné v Praze. Každý člen může zaslat maximálně 5 fotografií ve výstavním formátu 30x40 cm a větší, každý přihlášený řádný člen (to předpokládá zaplacené příspěvky za rok 2018 a 2017 ), má nárok na vystavení minimálně jedné fotografie. Poslat fotografie lze do 15. září 2018.

 
100 let očima fotografů ze Sbírky SČF PDF Tisk

NIPOS, Národní archiv ČR a Svaz českých fotografů si vás dovolují pozvat na zahájení putovní výstavy 100 let očima fotografů ze Sbírky Svazu českých fotografů, které se koná dne 8.8.2018 v 17 hodin ve vestibulu Národního archivu ČR, Archívní 4, Praha 4. Výstava v NA ČR potrvá do 10.10.2018, po té bude představena na dalších místech v Praze i mimo ni. Na výstavě je zastoupeno 120 fotografů.

Celý článek...
 
NÁRODNÍ SOUTĚŽE AMATÉRSKÉ FOTOGRAFIE PDF Tisk

Oceněné fotografie 38. ročníku NÁRODNÍ SOUTĚŽE AMATÉRSKÉ FOTOGRAFIE budou od  4. 7 do 12. 8. 2018. vystaveny v Czech Photo Centru v Praze. (Na Zlatě 1, Praha 5 – Butovice.)

Co je to Národní soutěž amatérské fotografie? Soutěž, jejíž kvalita a obliba dovolila, aby se stala soutěží, která bez přerušení existuje již 48 let. Národní soutěž od svého vzniku v roce 1970 prodělala samozřejmě nejrůznější změny.  První ročníky se střídaly se slovenskou soutěží AMFO a konaly se jednou za dva roky.  Co se však nezměnilo, je zájem fotografů o tuto soutěž, skutečnost, že soutěž vychovala mnoho špičkových amatérských fotografů (M. Borovička, F. Dostál, J. Anděl, L. Dušková, J. Platenka a řada dalších), stejně jako se v jejích začátcích soutěží účastnili pozdější profesionálové jako D. Kyndrová, L. Kamarád, P. Moško či V. Birgus. Přínos soutěže tedy není jen ve vzájemném setkávání a seznámení s tvorbou, ale především ve výchovném působení a zvyšování povědomí o kultuře fotografie.

Celý článek...
 
Bienále horské fotografie 2018 PDF Tisk

Organizátor: Jeleniogórskie Centrum Kultury

Podmínky účasti:

1. Soutěže se mohou zúčastnit všechny osoby, které fotografují.

2. Každý autor může přihlásit max. 10 prací. Cykly sestávající z několika fotografií se budou považovat za jeden snímek pouze v případě zřetelného označení.

Celý článek...
 
FOTOEXPO 2018 PDF Tisk
Svaz českých fotograf se opět bude jako partner podílet na festivalu FOTOEXPO 2018, který se uskuteční dne 20. 10. 2018 v prostorách Národního domu na Vinohradech. Veletrh a festival současné fotografie  vyhlašuje ve spolupráci s odbornými médii a partnery fotografickou soutěž FOTOTALENT 2018. Základní kolo probíhá od 1. 5. 2018 do 15. 9. 2018. Vyhlášení výsledků soutěže a předání hodnotných cen proběhne při příležitosti konání veletrhu. Více informací na odkazu vpravo.
Celý článek...
 
Festival La Gacilly - fotofestival pod širým nebem PDF Tisk
V rakouském lázeňském městě Baden, ležícím nedaleko Vídně) je od 8. června do 30. září 2018 k vidění čtyřkilometrová fotogalerie. V parcích, zahradách a náměstích najdete okolo 2000 velkoformátových fotografií ( celkově téměř 100 čtverečních kilometrů) od několika desítek světově proslulých autorů. Tématem je životní prostředí, propojení zahradního a fotografického umění, vztah člověka a zvířete. Vstup na všechny expozice je volný. Více na http://festival-lagacilly-baden.photo/
Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 3 z 59