Soutěž na téma KOMUNIKACE

Posted Posted in Akce SČF, Soutěže, Soutěže SČF, Výstavy, Výstavy SČF

Svaz českých fotografů, z.s. vyhlašuje fotografickou soutěž na téma KOMUNIKACE.

Ilustrační foto

I. CHARAKTERISTIKA A POSLÁNÍ SOUTĚŽE
Soutěž je vyhlášena u příležitosti padesátého výročí obnovení SČF a jejím smyslem je dát co nejširšímu okruhu fotografů možnost ukázat svoji tvorbu a porovnat své snímky s ostatními. K tomu slouží i následná výstava oceněných fotografií.

II. PODMÍNKY SOUTĚŽE (Kompletní pravidla a přihláška ke stažení.)

 1. Soutěž má dvě kola:
  A. V prvním kole je nutné zaslat barevné nebo černobílé fotografie v náhledové kvalitě ( rozlišení 72 DPI a maximální velikost do 1 MB), a to elektronicky na email komunikace@scf.cz, do 10. července 2019. Každý může autor poslat nejvýše 10 jednotlivých fotografií, nebo 2 seriály po 5 snímcích. Fotografie nemají být starší než 2 roky. Fotografie (v elektronické podobě) nutno označit: jmeno_prijmeni_nazev.jpeg (vše bez diakritiky). Snímky v prvním kole posoudí odborná porota. Autorům vybraných fotografií sdělí do 10.8.2019 informaci o postupu do druhého kola a vyzve je k zhotovení a zaslání zvětšenin fotografií.

  B. Do druhého kola soutěže budou do 10. září 2019 přijímány pouze fotografie, které postoupily z prvního kola – zvětšeníny formátu minimálně 30×40 cm a odvozeniny při zachování delší strany. Každá fotografie musí být na zadní straně v pravém dolním rohu označena jménem a příjmením autora a názvem a pořadovým číslem snímku či seriálu.
 2. Soutěžní zásilka pro první i druhé druhé kolo musí obsahovat vyplněnou přihlášku (stačí v textovém editoru nebo scan ručně vyplněné níže uvedené přihlášky). Rovněž musí obsahovat vstupní poplatek za účast na výstavě (druhé kolo) ve výši 200 Kč (vložit do obálky). Zásilky bez přihlášky a poplatku nebudou do soutěže přijaty.
  Řádní členové SČF jsou od poplatku osvobozeni.

 3. Fotografie vybrané do druhého kola je třeba zaslat nebo osobně doručit na adresu:
  Svaz českých fotografů – Milan Sedláček
  Fügnerovo nám. 5
  P.O.Box 12
  120 21 Praha 2

  Pořadatel nepřejímá zodpovědnost za poškození fotografií při přepravě. Pečlivé   zabalení je záležitostí každého autora.
 4. Fotografie nesplňující podmínky v bodech 1 – 2 včetně nebudou do soutěže přijaty.
 5. Porota vybere z fotografií přijatých do druhého kola soutěže 1., 2., a 3. cenu a čestná uznání, mimo oceněných vybere ještě další fotografie na výstavu v Ambitu kláštera Panny Marie Sněžné v Praze. Všichni ocenění a vybraní autoři o tom budou  informováni.
 6. Pořadatel si vyhrazuje právo použít fotografie přihlášené do soutěže pro propagaci akce nebo k zařazení do svazové sbírky, a to i v budoucnu bez nároků na honorář.
(Pokračování textu…)

Pár fotek ze Svitav

Posted Posted in Akce SČF, Národní soutěž a výstava amatérské fotografie 2019, Nezařazené, Soutěže, Soutěže SČF, Vernisáže, Vernisáže SČF, Výstavy, Výstavy SČF

Aby nebylo líto těm, kteří se nedostali do Svitav ve správný čas, přikládám pár fotek, zejména za slavnostního vyhlášení.

Na šňůrách.

Co z toho plyne pro Svaz českých fotografů? Je nutné uspořádat workshop na téma: Jak a kam se správně postavit na pódiu při předávání cen, aby všichni fotografové nemuseli fotit záda výherců. 🙂

Byli jsme ve Svitavách.

Posted Posted in Akce SČF, Národní soutěž a výstava amatérské fotografie 2019, Soutěže, Soutěže SČF, Výstavy, Výstavy SČF
Ottendorfův dům, Svitavy

Opět po roce jsme se v pátek  a sobotu 11. května sešli při příležitosti vyhlášení výsledků 39. národní soutěže amatérské fotografie a komentované prohlídky výstavy ve Svitavách. Ocenění proběhlo v Ottendorferově domě a komentovaná prohlídka výstavy pak v Městském muzeu a Galerii. Další výstavy byly k vidění v kulturním středisku Fabrika, kde je vystavena kolekce slovenského AMFA 2018, výstava na šňůrách,  Pocta osobnosti – Václav Jírů,  soubor fotografií 100 let očima fotografů, a Tajemná Praha Richarda Horáka. Další výstavy jsou i v kině Vesmír, kde vystavuje Lumír Sochorec výstavu s názvem Perly uloupené na cestách, V kavárně Kafe Dušambo a v Kavárně v parku jedna z vítězek 5. národní soutěže Alena Vykulilová oceněný soubor „Zelí“ a fotografie z Paříže. V Andělské kavárně jsou k vidění snímky Fotokroužku ZŠ Malecí z Nového Města nad Metují.

V pátek dopoledne se uskutečnil seminář mladých účastníků soutěže na které se spolu s členy poroty zamýšleli jak zvýšit kvalitu svých fotografií. Zároveň se zájemci o klasickou fotografii zapojili do práce v temné komoře. Odpoledne se uskutečnilo hodnocení přivezených portfolií účastníků a večerní program naplnilo představení několika fotografických škol, prezentace knihy o západočeském fotografovi a samozřejmě i výměna zkušeností přítomných účastníků

Vítězové a ocenění
(Pokračování textu…)

Plaská Lípa 2019

Posted Posted in Soutěže
Téma soutěže

Vážení přátelé fotografie,

Dovolujeme si Vás pozvat opět po dvou letech k účasti na fotografické soutěži pořádané Fotoklubem Plasy ve spolupráci s městem Plasy a Plzeňským krajem.

Dobré světlo !

Za pořadatele
Radka Trylčová, radní Plzeňského kraje
Václav Podestát, předseda poroty
Ivo Kornatovský, místostarosta města Plasy a jednatel soutěže
Václav Řežábek, předseda Fotoklubu Plasy

Propozice ke stažení Přihláška ke stažení

Připravit, pozor, cvak! Jarní FotoŠkoda Fest je tady!

Posted Posted in Výstavy, Workshopy

Je to tak, FotoŠkoda Fest je zpět! Palác fotografie se na týden opět oblékne do slavnostního hávu, aby uvítal všechny fanoušky fotografie a vytvořil prostředí, kde se nové poznatky smísí s fotografickým nadšením a kde přátelé a kolegové kráčejí po společné cestě za lepšími snímky.

Inspiraci pro ně můžete najít na více než 150 workshopech a přednáškách, kde se na vás budou těšit zářící i vycházející hvězdy fotografické branže, po celý týden se budete moci obrátit na produktové specialisty oblíbených značek, které si pro vás přichystají prezentaci nejnovějších i léty prověřených kousků ze svých dílen.
Klikněte pro více informací

Fotoklub Čáslav oslaví 100. výročí svého založení

Posted Posted in Vernisáže, Výstavy

Na Nové scéně čáslavského Dusíkova divadla proběhne v úterý 14. května od 17.00 hod vernisáž výstavy pořádané k příležitosti 100. výročí založení Fotoklubu Čáslav. V rámci expozice zde budou poprvé v podobném rozsahu prezentovány jak dokumenty dokladující činnost klubu v uplynulém století, tak historické snímky a ukázky tvorby jeho současných členů.

Čáslavský fotoklub čelil v minulosti restriktivním opatřením různých politických režimů, několikrát musel svoji činnost přerušit, ale vždy se jeho členům podařilo po kratším či delším období na původní aktivity navázat a pokračovat v práci. Díky tomu patří k nejstarším českým klubům fotografů v naší zemi, který existuje až do dnešních dnů.

Podklady pro nadcházející výstavu shromažďují členové fotoklubu systematicky již několik let a díky jejich úsilí se například podařilo u rodin původních zakladatelů objevit unikátní autentické materiály dosvědčující vysokou aktivitu a úroveň fotografické tvorby tehdejších členů. Některé z nich budou prezentovány v rámci nadcházející výstavy.

(Pokračování textu…)

39. ročník Národní soutěže amatérské fotografie

Posted Posted in Akce SČF, Národní soutěž a výstava amatérské fotografie 2019, Soutěže, Soutěže SČF, Výstavy, Výstavy SČF

Blíží se květen a to znamená, že se blíží i vyvrcholení Národní soutěže. Soutěže, která díky své oblibě a kvalitě existuje bez přerušení již od roku 1970. Soutěže, které se letos zúčastnilo v šesti kategoriích více než 240 amatérských fotografů a 5 kolektivů, kteří poslali přes 1000 soutěžních fotografií.

Porota neměla snadné rozhodování.

Porota pod vedením PhDr. Věry Matějů se sešla 4. dubna ve Svitavách a ocenila 32 autorů a jeden kolektiv. Konstatovala zvyšující se úroveň zaslaných fotografií a doporučila na výstavu 220 fotografií.

Samotná výstava se koná v Městském muzeu Svitavy od 27. 4. 2019 a potrvá do 18. května 2019.

Program letošního setkání amatérských fotografů je již tradičně doplněn setkáním účastníků v předvečer vyhlášení výsledků v pátek 10. 5. Od 10 hodin se uskuteční seminář s mladými účastníky, ukázky práce ve fotokomoře a dojde i na hodnocení přivezených portfolií.

Eva Stanovská – Sněží
(Pokračování textu…)

Program setkání fotografů Svitavy 2019

Posted Posted in Akce SČF, Národní soutěž a výstava amatérské fotografie 2019, Soutěže, Soutěže SČF, Výstavy, Výstavy SČF

Pátek 10. 5. 2019 kulturní centru Fabrika Wolkerova Alej 92/18

10.00  hod.           Seminář nad zaslanými fotografiemi A 001, A 01, A 02 – učebna 3. podlaží Aula
11. 00 hod.           workshop základy práce v temné komoře – sraz v přízemí Fabriky
13. 00 hod.           hodnocení portfolií – přízemí Fabrika
13.00 hod.           komentovaná prohlídka výstavy 100 let očima fotografů – Fabrika
13 – 20 hod.        věšení přivezených fotografií na šňůry přízemí sál Fabriky

18.00 hod                   přivítání účastníků setkání ve Fabrice                                    V. Skalický
18.30 hod                   prezentace Photogenia Brno                                                     Jan Sucharda
19.00 hod.                  prezentace Škola kreativní fotografie Praha                       M. Němeček
19.30 hod.                  prezentace vystavujících fotoklubů
20.00 hod                   prezentace fotograf Václav Došlý                                            I. Kornatovský
20.30 hod                   prezentace Liberecké školy fotografie                                  Š. Pikous
21.00 hod                   prezentace Hradecká fotografická konzervatoř                              
21.15 hod                   ukázky fotografií z práce škol
21.45 hod                   prezentace činnosti SČF                                                               PhDr. Matějů
                                        výzva k aktivaci činnosti SČF v regionech                             V. Skalický
22.00 hod                   volná zábava

Sobota 11. 5. 2019

10. 30 hod.                   vyhodnocení soutěže –  Ottendorferův dům
                                                 Úvodní slovo
                                                 Kulturní program – ZUŠ Svitavy
                                          Vyhodnocení soutěže a předání cen
12. 00 hod.                   otevření výstavy a komentovaná prohlídka se členy poroty – Městské muzeum a galerie
13.00 hod                      prohlídka doprovodných výstav
                                             Fabrika  –     
                                                    Sál výstava „Na šňůrách
                                                    Foyer „100 let očima fotografů“
                                                    2. podlaží „Pocta osobnosti – Václav Jírů“
                                                    3. podlaží AMFO 2018 – výběr fotografií slovenských autorů
                                                    4. podlaží Richard Horák „Tajemná Praha“
                                               Areál kina Vesmír Lubomír Sochorec „Perly uloupené na cestách“
                                               Kafé Dušambo a Kavárna v parku – Alena Vykulilová „Od zelí po Paříž“
                                               Andělská kavárna –  Fotokroužek ZŠ Malecí, Nové Město nad Metují