Nová výstava na nádraží v Turnově

Fotografování je mým velkým koníčkem, který mne provází vlastně již od dětství, kdy mne k němu přivedl strýc, za což jsem mu velmi vděčný. Na fotografii mne nejvíce baví, že se dá zastavit daný okamžik nebo zachytit atmosféra místa, které se již nebudou opakovat a mně se pak takový moment navždy zapíše do paměti.
Od dob kdy jsem v rukou poprvé držel fotoaparát, jsem si prošel cestou od ještě analogového záznamu na kinofilm a jeho zpracování často v domácích podmínkách a v těchto začátcích i s velmi jednoduchou technikou až k dnešní pokročilé technologii digitální fotografie, kde se již člověk nemusí patlat s chemikáliemi v temné komoře a celé zpracování se prakticky odehrává v pohodlí u počítače
Na vystavených snímcích jsem se pokusil zachytit mé pohledy na kraj Českého ráje a okolí ve kterém žiji a mám velmi rád, tak i na jiná zákoutí naší krásné země, která jsem navštívil. Snažím se taková místa zachytit v různých ročních obdobích a zároveň v určité chvíli nebo náladě, která mne vždy zaujme a svou krásou doslova nadchne.
Přeji Vám tedy všem hezkou chvíli při jejich prohlížení, která Vám třeba i zkrátí čekání na vlak či autobus a vykouzlí aspoň na chvilku příjemný pocit na duši, jaký zažívám já při jejich fotografování.
Pokud se Vám bude nějaká fotografie natolik líbit, že byste si jí dovedli představit u Vás doma či jako dárek pro někoho blízkého, můžete mne kontaktovat na e-mailové adrese pelant.photo@gmail.com a domluvíme se na jejím tisku pro Vás.
 Pavel Pelant    Číst dále >