Vyhlášení 24. ročníku soutěže Cena Praha fotografická 2020

Posted Posted in Cena Praha fotografická 2020, Informace, Soutěže


UZÁVĚRKA SE BLÍŽÍ!

CZ: Přihláška a pravidla ke stažení
EN: Rules and application form

Uzávěrka 24. ročníku soutěže Praha fotografická : 28. únor 2020

Speciální kategorie: Prahou s humorem, Dnešní Libeň

Výstava: Staroměstská radnice duben – květen 2020

Adresa pro žádost o zaslání poštou: Svaz českých fotografů, Fügnerovo nám. 5, 120 00 Praha 2
nebo email: scf zavináč scf.cz

Těšíme se na vaši účast a originální fotografie z hlavního města Prahy.

Workshop taneční fotografie

Posted Posted in Workshopy

Milý přátelé tance a fotografie, během letošní postupové přehlídky Tanec srdcem 2020, která proběhne 27. a 28. 3. 2020 v MD Jablonci nad Nisou, se bude konat seminář fotografie s Vojtěchem Brtnickým (podrobně níže).

Seminář má určité podmínky níže specifikované. Prosím pročtěte a případní zájemci prosím zašlete emailem přihlášku (ke stažení zde).

Ilustrační foto

Cena semináře je 1 000,- a bude probíhat po celou dobu přehlídky 2 – 3 dny – dle potřeby dokončené práce.

Fotografování současného tance je disciplína, která se trochu liší od ostatních druhů divadelní fotografie. Je temnější, divočejší, svobodnější, více nepředpokladatelná. Vyžadující víc schopnosti adaptace než kreativity. 

Workshop je vhodný jak pro začínající amatéry s vlastní DSLR, tak pro pokročilé uživatele, kteří mají zájem se naučit něco více o řemesle, nebo si chtějí vyzkoušet skutečnou práci v terénu.

(Pokračování textu…)

Národní soutěž amatérské fotografie 2020 má vyhodnocené předkolo.

Posted Posted in Akce SČF, Národní soutěž a výstava amatérské fotografie 2020, Soutěže, Soutěže SČF

Vážení mladí přátelé,

jak jste se mohli přesvědčit na stránkách předkola, porotci ukončili svou práci a ohodnotili vaše fotografie. Do další soutěže postoupilo 179 fotografií od 83 soutěžících. Takže gratuluji vám všem k postupu do další soutěže. Pro pořádek uvádím jmenný seznam těch, kteří nyní připraví a vytisknou fotografie tak, aby do 4. března fotky poslali do Svitav na adresu Středisko kulturních služeb, Mgr. Martin Mohr, Wolkerova Alej 92/18, 568 02 Svitavy. A mám prosbu. Pošlete prosím fotografie co nejdřív, usnadní nám to práci.

Pro ty, co se v seznamu nenajdou, mám radu. Nezanevřete na fotografii. Pečlivě si procházejte fotografie na stránkách předkola a přemýšlejte nad tím, proč ta která fotografie je ohodnocena 6 body a ta jen 3 a v čem ta moje je jiná.
Abychom vám v tom pomohli, tak stejně jako v loňském roce, i letos 8 a 9. května uspořádáme ve Svitavách semináře, na kterých vám členové poroty vysvětlí, co je zaujalo, i to co jim na některých fotografiích vadilo.

Foto pro inspiraci: Alžběta Botková

Postupující:

(Pokračování textu…)

Příběh fotografie č. 8

Posted Posted in Fotky s příběhem

Fotografie chlapce, jehož noha uvízla v lanoví balonu, působí až děsivě, ale vše dobře dopadlo. Snímek je ze série „Pozor na balony!“, která byla vystavena na World Press Photo 1977. V současné době ji můžete spatřil celou na stránkách časpisu FotoVideo č. 2 / 2020.
Text a foto: František Dostál