Pondělí, 21 Leden 2019
Akce - Foto
1. FOTOPLÁTNO PLASY 2011 PDF Tisk Email

1. FOTOPLÁTNO  PLASY  2011

Mám tu čest být garantem programu a příprav tohoto plaského Roku fotografie a chtěl bych Vás tímto, jako své dobré přátele, kamarády a výborné fotografy, kterých si považuji, pozvat k účasti na této specifické fotografické akci. Máte možnost si vyzkoušet svoji fotografii na velký formát fotoplátna, který je limitován rozměrem o velikosti 90 x 130 cm.

Téma letošní přehlídky je   DOBRÉ  SVĚTLO

Celý článek...
 
Digitální fotografie - výuka PDF Tisk Email
Volné sdružení východočeských fotografů, Středisko amatérské kultury IMPULS  HRADEC KRÁLOVÉ, zve na praktický  seminář Digitální fotografie (výuka photoshopu).
Termíny březen - duben 2011. Kompletní nabídku s přihláškou najdete zde....
 
MAXIMÁLNÍ FOTOGRAFIE PDF Tisk Email
Vážení přátelé fotografové, kamarádi, tak jako v předchozích letech, připravuji již čtvrtý ročník výstavního projektu
MAXIMÁLNÍ FOTOGRAFIE
Jedná se o přehlídku rozměrově maximálních fotografií ve volném prostoru sklepení Zámečku u Rudoltic ve Východních Čechách.
Tak jako v předchozích letech, tak i letos bude sklepení zámečku otevřeno po celé léto. Za tři roky tyto výstavy navštívilo více než 15.000 návštěvníků. Výstava probíhá od zahájení turistické sezóny v květnu do pozdního léta (říjen).
Celý článek...
 
Leica Gallery Prague - beseda PDF Tisk Email
Zveme Vás na besedu v Leica Gallery Prague, tentokrát věnovanou souvislostem fotografie, sociologie a psychologie.
Kdy: pondělí, 31. 1. 2011 v 19 hodin
Kde: Leica Gallery Prague
Host LGP: Jiří Siostrzonek, pedagog ITF v Opavě a dalších universit v ČR a Polsku
Beseda, bohatě ilustrovaná fotografiemi, Vám pomůže  získat schopnost “čtení”  obrazu, rozpoznání vizuálních sdělenení.  Jiří Siostrzonek v ní bude hovořit o symbolice obrazu.
Fotografujeme vše, co nás oslovuje. Vytváříme osobní obrazové deníky. Na jedné straně jsme přesyceni obrazovými informacemi, na druhé straně vizuální sdělení často neumíme číst, protože neznáme vizuální gramatiku, sloh, symbolickou komunikaci. K tomu, abychom rozuměli fotografickým obrazům nejen povrchově, potřebujeme být vybaveni vědomostmi, znalostmi a životními zkušenostmi, které umocňuji náš prožitek při tvorbě i  čtení fotografií. Setkání je určeno především zájemcům o přesahy fotografie do jiných oborů, jiných znalostních světů.
J. Siostrzonek je zástupcem vedoucího Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě, kde vyučuje základy sociologie a psychologie umění, dějiny výtvarného umění a dějiny filmu. Přednáší též na Filozofické fakultě Palackého univerzity v Olomouci a na Univerzitě T. Bati ve Zlíně a na univerzitách v polské Poznani, Katovicích, Krakově, Vroclavi.
 
Workshop Hvar 2011, IX. ročník, 18. běh originálního fotoworkshopu PDF Tisk Email

Nová KONCEPCE workshopu na Hvaru - na základě přání účastníků prodlužujeme jarní kurz o 1 LEKTOROVANÝ DEN NAVÍC! Pro zpříjemnění pobytu jsme realizační tým rozšířili na organizační a lektorskou činnost.
V září 2010 bylo na workshopu 7 modelek!!! A jaké pořídíte fotografie - klikněte!

workshop Hvar 2011


LEKTOR: Igoo Adler - módní fotograf, člen Asociace Modelingových Agentur, prezídia Princess of the World, v roce 2000 jako první začal pořádat a lektorovat zahraniční fashion workshopy na Hvaru, Fotoškola Praha...
Hostem bude módní fotograf Aleš Fremut (Česká MISS, časopis Marianne...), společnost PHOTON EUROPE s novinkami zábleskové techniky a připravujeme i další zajímavé hosty.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12DalšíKonec »

Strana 2 z 2