Sobota, 17 Únor 2018
32. národní soutěž amatérské fotografie skončila. PDF Tisk
Stejně jako v předchozích 17 letech se 11. a 12. května Svitavy staly městem „fotografie“. Již v pátek 11. května se ve Svitavách sešlo více než 60 přátel fotografie, aby v Kulturním centru Fabrika spolu s organizátory soutěže a představiteli Svazu českých fotografů hovořili nejen o pokračování Národní soutěže, ale i o činnosti jednotlivých fotoklubů a zejména o zkušenostech při organizování „Mapových okruhů“. Protože přítomní zástupci  fotoklubů reprezentovali fotografy napříč republikou od Jablůnkova po Děčín bylo o zajímavou diskuzi postaráno.
Celý článek...
 
48 hodin v Litoměřicích PDF Tisk
Pod tímto názvem  se obyvatelům  města a jeho návštěvníkům, v pátek a sobotu 21. a 22. října, představili členové místního fotoklubu Porta svou výstavou fotografií umístěnou přímo na náměstí ve středu Litoměřic...
Celý článek...
 
VÝBĚROVÉ DOTAČNÍ ŘÍZENÍ MINISTERSTVA KULTURY PDF Tisk

VÝBĚROVÉ DOTAČNÍ ŘÍZENÍ  MINISTERSTVA KULTURY

NA  PODPORU  NEPROFESIONÁLNÍCH UMĚLECKÝCH AKTIVIT V ROCE 2012

 Ministerstvo kultury vyhlašuje pro rok 2012 výběrové dotační řízení na projekty v Programu Kulturních aktivit na podporu neprofesionálních uměleckých aktivit, jež specificky rozvíjejí kulturní život regionů, estetickou tvořivost a podporují  občanskou sounáležitost.

Celý dokument s podmínkami a formuláři k prezentaci projektů do výběrových řízení je zde k dizpozici....

 
Výstava Tarase Kuščynského v Hradci Králové PDF Tisk

Výstavu autorských zvětšenin v dobové adjustaci z majetku rodiny Tarase Kuščynského uspořádánou k 90. výročí firmy FOMA- BOHEMIA, s jejímiž materiály pracoval, lze vidět poslední dva dny, do konce května v prostorách Filharmonie v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 777/5. Výstava uspořádaná ve spolupráci se Svazem českých fotografů bude na podzim reprizována v Praze.

Celý článek...
 
31. národní soutěž amatérské fotografie skončila. PDF Tisk

I letošní zakončení svým vyzněním odpovídalo postavení soutěže. Bylo důstojné, ale nepostrádalo tvůrčího ducha.

Již v pátek 13. května se ve Svitavách sešlo více než 60 přátel fotografie, aby v Kulturním centru Fabrika spolu s organizátory soutěže a představiteli Svazu českých fotografů hovořili nejen o pokračování Národní soutěže, ale i o činnosti jednotlivých fotoklubů. Oproti minulému ročníku se setkání zúčastnilo 2x více fotoklubů.  15 fotoklubů reprezentovalo fotografy napříč republikou od Jablůnkova po Děčín..  V průběhu večera zástupci fotoklubů prezentovali na CD svou činnost, nad fotografiemi diskutovali s členem poroty Petrem Vilgusem a v neposlední řadě navazovali nové kontakty. V průběhu večera  vystoupila i členka poroty a předsedkyně Svazu českých fotografů PhDr. Věra Matějů, která přítomné seznámila s připravovanými akcemi.

Celý článek...
 
Mistr Svazu českých fotografů PDF Tisk

Představenstvo Svazu českých fotografů, stejně jako v minulosti, vyhlašuje pro rok 2010 Soutěž o Mistra Svazu českých fotografů. Soutěže se mohou zúčastnit všichni členové SČF, kteří jsou nejméně dva roky členy svazu (mají zaplaceny členské příspěvky). Autor může do této soutěže přihlásit nejméně 10 a nejvíce 20 fotografií formátu min. 20x30 cm, případně odvozeniny tohoto formátu se zachováním delší strany. Snímky nesmí být starší 2 let. Stejnými snímky je možné soutěž obeslat jen v jednom ročníku.

Celý článek...
 
Solarizovaná Praha PDF Tisk

Vladimír Sirůček

Originální   obrazy   Prahy,   které   představuje  tato   výstava   velkého  milovníka a znalce našeho velkoměsta a jeho neúnavného, téměř osobního fotografa, vznikly pomocí tzv. Sabatierova efektu. Tento fotografický trikový proces byl  nazván podle nositele Nobelovy ceny, francouzského chemika a vědce Paula Sabatiera (1854-1941).

Celý článek...
 
OCENĚNÍ CELOŽIVOTNÍ PRÁCE PDF Tisk

Cenu Ministerstva kultury ČR za celoživotní přínos amatérské fotografii převzal letos z rukou ministra kultury  po Ladislavu Rosíkovi (2006), Františku Dostálovi (2008) profesor Ludvík Baran – dlouholetý pedagog, teoretik a historik fotografie.  Jako skvělý  vysokoškolský učitel stál u zrodu výuky fotografie na FAMU a ovlivnil svým přístupem řadu jejích studentů. Jeho nezapomenutelné přednášky a semináře u příležitosti fotografických soutěží a výstav daly mnohým amatérským autorům podnět k vážnému zamyšlení nad vlastní tvorbou, byly pro ně inspirací i neformální školou.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345DalšíKonec »

Strana 3 z 5