Pondělí, 21 Leden 2019
Leica Gallery Prague - beseda PDF Tisk Email
Zveme Vás na besedu v Leica Gallery Prague, tentokrát věnovanou souvislostem fotografie, sociologie a psychologie.
Kdy: pondělí, 31. 1. 2011 v 19 hodin
Kde: Leica Gallery Prague
Host LGP: Jiří Siostrzonek, pedagog ITF v Opavě a dalších universit v ČR a Polsku
Beseda, bohatě ilustrovaná fotografiemi, Vám pomůže  získat schopnost “čtení”  obrazu, rozpoznání vizuálních sdělenení.  Jiří Siostrzonek v ní bude hovořit o symbolice obrazu.
Fotografujeme vše, co nás oslovuje. Vytváříme osobní obrazové deníky. Na jedné straně jsme přesyceni obrazovými informacemi, na druhé straně vizuální sdělení často neumíme číst, protože neznáme vizuální gramatiku, sloh, symbolickou komunikaci. K tomu, abychom rozuměli fotografickým obrazům nejen povrchově, potřebujeme být vybaveni vědomostmi, znalostmi a životními zkušenostmi, které umocňuji náš prožitek při tvorbě i  čtení fotografií. Setkání je určeno především zájemcům o přesahy fotografie do jiných oborů, jiných znalostních světů.
J. Siostrzonek je zástupcem vedoucího Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě, kde vyučuje základy sociologie a psychologie umění, dějiny výtvarného umění a dějiny filmu. Přednáší též na Filozofické fakultě Palackého univerzity v Olomouci a na Univerzitě T. Bati ve Zlíně a na univerzitách v polské Poznani, Katovicích, Krakově, Vroclavi.