Neděle, 16 Prosinec 2018
Fotografické workshopy – kurzy – semináře PDF Tisk Email
foto workshop
Přemýšlíte, jak zdokonalit a obohatit Vaši zálibu k fotografii? zajímáte se o ženy, přejete si na svých fotografiích zachytit ženské kouzlo a nechcete, aby výsledek působil fádně, ale měl by vystihoval skutečnou tvář ženy? Termíny jako modeling, book, modelka, fashion, styling Vám nejsou cizí? Nebo ba naopak je to ta část fotografie, do které jste ještě nepronikli? Pak tento kurz je určen právě Vám, protože slovo MÓDA se často objevuje v reklamě, v propagaci, v časopisové produkci a v komerčních sférách života a vůbec.
Portrét je asi nejčastěji považován za základ figurální fotografie. Portrét by měl vystihovat skutečnou tvář osoby, protože ne nadarmo se říká, že oči jsou brána do duše, a proto se pokusme jej zachytit co nejpřirozeněji. Vždyť již při nástupu do pracovního poměru se někdy žádná fotografie - portrét a ten dokáže mnoho o nás všech vypovědět. Pokud absolvujete tento kurz, je to skvělý začátek pro fotografování rodinné fotografie, portrétů modelek, či portréty na školní tabla. Na tomto kurzu si vysvětlíme, jak správně rozmístit světla a jaký typ svícení je vhodný. Modelace obličeje a možné deformace na které si dát pozor.

Účastník kurzu získá širší vědomosti, které vedou k vytváření technicky dokonalých snímků. Naučí se efektivně používat technické prostředky, svítit na jedno či více světel, vést realizační tým a jako malý bonus komunikovat s modelem pomocí gest, které používají profesionální fotografové po celém světě a dále jak fotograf může zdůraznit přednosti a potlačit nedostatky modelu. Prozradíme vám i několik profesionálních triků a drobností, které vám (někdy i dramaticky) usnadní práci.

Umělecký akt, glamour a tajemná svůdnost nahoty

Nemáte rádi vulgární ztvárnění ženské nahoty? Toužíte zachytit ženské kouzlo, tak, aby stále bylo skryto tzv."secret" čili tajemnství. Akt a glamour je specifická a velmi atraktivní část fotografie, která je mnohokrát mylně spojovaná s modelingovou fotografií. Avšak i nám zde stojí "model". Společně poznejme ženskou krásu tak, jak ji příroda stvořila.

Naučíte se vidět křivky ženského těla jinýma očima!! Chceme Vám ukázat a vysvětlit, jak umělecky vyjádřit podstatu aktu a glamour. Fotografování aktu je umělecký fotografický směr, jehož tématem je zobrazení nahého těla. Akt již v dávných dobách vycházel z malby. My se pokusíme Vám pomoci zvládnout a zachytit atmosféru aktu ruku v ruce s technikou a různými typy nasvícení pro vymodelování dané ženské partie těla. Akt by měl vždy znázornit, jak ženské tělo vypadá a zdůraznit jeho přitažlivé části. Vždy je dobré se při práci ujasnit postavení modelu, do jaké míry je možné použít tvář a kde ne.

Připravují se:

Architektura, krajinné prvky, portrét a dravci v Lednicko-Valtickém areálu

Exteriérový workshop Lednice na Moravě

Česká krajina