Pondělí, 21 Leden 2019
O Svazu českých fotografů PDF Tisk Email

Svaz českých fotografů (SČF) je dobrovolné občanské sdružení fotografů a příznivců  fotografie, které navázalo na  dlouholetou tradici Svazu Československých fotografů. Jako občanské sdružení byl SČF zaregistrován Ministerstvem vnitra 2.7.1990.

Činnost svazu se řídí Stanovami SČF.

Cílem SČF je sdružovat fotografy a příznivce fotografie za účelem zvyšování jejich odborné a výtvarné úrovně, pořádat fotografické soutěže a výstavy, dále rozšiřovat svazovou sbírku fotografií, podporovat rozvíjení styků mezi fotografy doma i v zahraničí, organizovat sdružování fotografů do fotoklubů, poskytovat jim potřebné informace z oboru, oceňovat jejich činnost a spolupracovat s obdobnými občanskými sdruženími a institucemi při rozvoji fotografie.

Členem se může stát každý občan České republiky (i když členy z minula jsou i občané Slovenské republiky ), který souhlasí se Stanovami SČF a chce podporovat činnost Svazu. Kolektivním členem se může stát i fotoklub, nebo právnická osoba.

Členem se stanete,  pokud vyplníte přihlášku k registraci ve SČF, poskytnete fotografii na členskou legitimaci a  zaplatíte členský příspěvek na kalendářní rok.Tento činí  t.č.  300.-Kč.  Po rozhodnutí představenstva obdržíte (nejspíše poštou) průkazku platnou na kalendářní rok.

 

Adresa:

Svaz českých fotografů

Fugnerovo nám.5

P.O.Box 12


120 21 Praha 2

IČO:

00444341
Telefon: 721 843 942
Bankovní spojení: ČSOB č.účtu 194149590   /0300
Internetové spojení:
Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Technické dotazy: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript