Čtvrtek, 13 Prosinec 2018
Sen o světle - Autorská výstava Maria Sikory v Galerii Šíp PDF Tisk Email
SRDEČNĚ ZVEME NA VÝSTAVU FOTOGRAFIÍ MARIA SIKORY!
Sen o světle v Galerii Šíp
Bystřice 1317, 739 95 Bystřice
6.1.2017 - 24.2.2017
Mario Sikora
je český profesionální fotograf a výtvarník.
Člen Svazu českých fotografů.

V Třinci vystudoval obor Automatizační technika (Elektrotechnika) a posléze v Praze Fotografii – Fotoreportér.
Fotografii a malbě se věnuje od raných let, aktivně více než 14 let.
Zaměřuje se především na dva tematické celky: Figurální a Výtvarnou fotografii, malbu.

Ve Výtvarné fotografii rád pracuje s přirozeným světlem, jež považuje za nositele osobitého kouzla a krásy. Experimentuje a někdy i improvizuje, však vždy vychází z dobré přípravy a plánování. Přináší svůj osobitý pohled na svět formou hry světla, barev a času. 

Naše mysl je v poslední době přehlcena informacemi. Přesto je jasné, že náš svět a život v něm musí mít nějaký hlubší smysl. Proto je někdy vhodné nechat plynout slova, jindy jen tiše pozorovat a rozjímat.

V galerii (Sen o světle) nás autor vybízí, abychom putovali makrosvětem a současně světelnou galaxií, která nás zavede do tajemného světa tvarů a snů. Zdánlivě obyčejné kapky rosy někdy vypadají jako zářící drahokamy a jindy jako planety. Souhra barev, stínů a světel je přitom v harmonickém souladu. Autor nám prostřednictvím fotografií ukazuje ojedinělý pohled, který diváky přivádí k uvědomění si, jakou krásou jsme obklopeni. Můžeme se více ponořit do hloubky a procházet se krajinou, která je na první pohled skryta. Vydáváme se na pouť příběhem a světlo nám ukazuje cestu. 

Fotografie jsou prodejné. Cena fotografií je od 3000,- KČ, dle rozměru a použitého materiálu. Objednávat lze prostřednictvím webových stránek WWW.MARIOSIKORA.CZ, emailu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo telefonicky +420730683449.

https://www.facebook.com/events/226033881157079/