Pondělí, 21 Leden 2019
2. Fotoplátno Plasy 2012 PDF Tisk Email

Vážení přátelé fotografové, kamarádi,

loňský rok byl Městským úřadem v Plasích vyhlášen Rokem fotografie na počest 30.výročí výstavy 9+9 v roce 1981, pořádané Annou Fárovou v prostorách Kláštera Plasy. V průběhu roku se v Plasích uskutečnilo mnoho dalších fotografických akcí, výstav, přehlídek a jednou z nich bylo i 1.Fotoplátno Plasy 2011. Přehled všech akcí, které se v rámci tohoto roku v Plasích konaly, je na městském webu jako Zpravodaj speciál. http://www.plasy.cz/zpravodaj-special/

Jak jste jistě zaznamenali, řešili jsme v loňském roce neustále problém správce jednotlivých budov plaského klášterního areálu – Národní památkový ústav Plzeń a Národní technické muzeum Praha, kteří mají jednoho zřizovatele a to Ministerstvo kultury ČR. V letošním roce by mělo dojít ještě k některým zásadním přesunům ve správě jednotlivých budov, ale ta podstatná věc je, že se oba správci dohodli na tom, kdo bude budovy užívat v letošním roce ať před přesunem nebo po. Z tohoto důvodu přeci jen bych rád akci Fotoplátno zopakoval, z toho plyne jedna důležitá informace pro Vás, pro Tebe.

 2. FOTOPLÁTNO  PLASY  2012

 Jedná se o přehlídku rozměrově velkých fotografií vytištěných na fotoplátně ve spolupráci s firmou CeWe Color a.s. - Fotolab. Fotografie budou vystaveny po celou turistickou sezónu v prostorách barokní sýpky Kláštera Plasy.

Jako jeden z garantů výstavního programu v areálu kláštera bych Vás chtěl, jako své dobré přátele, kamarády a výborné fotografy, kterých si považuji, pozvat k účasti na této specifické fotografické akci. Máte možnost si opět vyzkoušet svoji fotografii na velký formát fotoplátna, který je limitován rozměrem o velikosti 90 x 130 cm. Firma Fotolab přislíbila 50% slevu na výrobu fotoplátna v rámci této akce.

Téma letošní přehlídky je fotograficky tradiční   DOBRÉ  SVĚTLO

Harmonogram akce :

1) Oslovení účastníků – duben, květen 2012
2) Uzávěrka přihlášek, uhrazení poplatku – do 25.května 2012
3) Zpracování podkladů pro tisk – 25.5. – 5.6. 2012
4) Zhotovení fotopláten – první polovina června  2012
5) Instalace a zahájení výstavy – 15. červen 2012
6) Setkání účastníků výstavy – 7.červenec 2012 – shlédnutí dalších výstav
7) Deinstalace výstavy – začátek října 2012
8) Předání fotopláten účastníkům – říjen 2012

Pokud Vás tato akce oslovila nebo máte další dotazy, prosím kontaktujte mě na :

Ivo Kornatovský
Pod Nádražím 128
331 01  Plasy
tel. 602 44 54 55
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript     Srdečně zdraví
                                                                                              Ivo Kornatovský