Sobota, 23 Červen 2018
Výstava Setkávání v Turnově PDF Tisk
Od středy 26.října  do 29. listopadu 2016 bude v Galerii Safír, Muzea Českého ráje v Turnově (vstup přes muzejní prodejnu) otevřena výstava přírůstků - darů do Sbírky fotografií Svazu českých fotografů. Výstavu pořádá SČF, Fotoklub Safír Turnov a Fotostudio BJ s podporou Ministerstva kultury  ČR. Výběr dokumentuje rozšiřování sbírky jako unikátního souboru více než dvanácti tisíc fotografií významných českých a slovenských autorů od počátku 20.století po současnost.
Celý článek...
 
Autogramiada a křest knihy Jiřího Všetečky PDF Tisk
Slavnostní uvedení výpravné barevné publikace Jiřího Všetečky Pražský chodec ve světě se koná ve středu 26. října v 17 hodin v Mramorovém sále Clam- Gallasova paláce, II.patro, Husova 158/20, Praha 1. Autor i Svaz českých fotografů, který je jedním z partnerů,  srdečně zvou.
Celý článek...
 
Živá příroda v Ambitu zahájena PDF Tisk

Sedmá členská výstava věnovaná letos tématu Živá příroda byla 18.10. zahájena v Ambitu kláštera u Panny Marie Sněžné, Praha 1, Jungmannovo nám. 18. Otevřeno je  denně 11–18 hodin do 18. listopadu 2016. Všechny milovníky přírody i fotografy srdečně zveme. Součástí členské výstavy je výběr ze sbírky fotografií SČF na přírodní motivy. Zároveň jsou zde vystaveny fotografie ze soutěže Mistr SČF 2016 a také fotografie slovenských kolegů ze Zväzu slovenských fotografov pod názvem Barvy planety.

Celý článek...
 
Výstava Evy Rybářové PDF Tisk
Zveme zájemce na vernisáž výstavy Evy Rybářové s názvem Kurt Hermes, kterou připravila pro prostor Fait Gallery PREVIEW. Vernisáž proběhne ve středu 26. října v 19 hodin na adrese Ve Vaňkovce 2 v Brně. Kurátorkou výstavy je Katarína Hládeková.
Kromě výstavy Evy Rybářové budete moci zároveň navštívit probíhající výstavy Krajiny Václava Stratila a S leskem v očích Matěje Smetany. Na vernisáž navazuje ve 20:30 premiéra nové hry divadla D'EPOG Cherry Cherry Lady. Více informací naleznete v doprovodném programu na webu Fait Gallery.
 
12. evropský festival fotoklubů PDF Tisk

Celý článek...
 
Svitavy v květnu příštího roku budou opět žít fotografií PDF Tisk

Co je to Národní soutěž amatérské fotografie? Soutěž, jejíž kvalita a obliba dovolila, aby se stala soutěží, která bez přerušení existuje již 46 let. Národní soutěž od svého vzniku v roce 1970 prodělala samozřejmě nejrůznější změny.  První ročníky se střídaly se slovenskou soutěží AMFO a konaly se jednou za dva roky.  Co se však nezměnilo, je zájem fotografů o tuto soutěž, skutečnost, že soutěž vychovala mnoho špičkových amatérských fotografů (M. Borovička, F. Dostál, J. Anděl, L. Dušková, J. Platenka a řada dalších), stejně jako se v jejích začátcích soutěží účastnili pozdější profesionálové jako D. Kyndrová, L. Kamarád, P. Moško či V. Birgus. Přínos soutěže tedy není jen ve vzájemném setkávání a seznámení s tvorbou, ale především ve výchovném působení a zvyšování povědomí o kultuře fotografie.

Celý článek...
 
ZRCADLO MÉ TVORBY PDF Tisk
Zrcadlo mé tvorby - tak pojmenoval mostecký fotograf Jan Kufa Kičeřok svoji výstavu v Gorolském turistickém informačním centru, dřevěnka Fojtství v Mostech u Jablunkova. Řada fandů fotografie zná autora fotografií osobně. Pro připomenutí uvedeme, že je jedním ze zakládajících členů fotoklubu Jablunkov, v němž působil více než třicet let. Nyní je členem fotoklubu FotoS Mosty a také členem SČF. Jeho práce se objevují na výstavách po celé naší republice, na Slovensku v Polsku či Maďarsku. Nyní můžete Kičeřokovu tvorbu obdivovat v naší dřevěnce. Výstava potrvá od 6. října do 4. listopadu.
Celý článek...
 
Známe Mistra SČF pro rok 2016 PDF Tisk

V úterý 4. října byla vyhodnocena soutěž o Mistra Svazu českých fotografů 2016. Letos se do ní přihlásilo 11 členů s více než dvěma sty fotografiemi.  Porota ve složení Mgr. Petr Šálek, PhDr. Věra Matějů, MVDr. Rudolf Němeček, Alena Vykulilová a Milan Sedláček  zhodnotila zaslané fotografie a jednomyslně rozhodla udělit titul Mistr SČF 2016 Jaroslavu Marešovi z Poličky za vyrovnaný a obrazově mimořádný soubor černobílých fotografií. V souladu s podmínkami soutěže pak porota vybrala bez ohledu na pořadí šest kandidátů Mistra: Rudolf Fukal, Jiří Kočí, Ing.  Ivo Kornatovský, Ing. Ivan Mikšík, Ladislav Mrkva, Ivo Snídal. Diplomy budou Mistrovi i kandidátům předány při zahájení svazové členské  výstavy 18. října 2016 v 17,30 hod. v Ambitu kláštera Panny Marie Sněžné v Praze na Jungmannově náměstí. Na této výstavě budou vystaveny i vybrané fotografie oceněných autorů.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí11121314151617181920DalšíKonec »

Strana 11 z 57