Čtvrtek, 25 Květen 2017
KRAJINA ZNĚJÍCÍHO TICHA PDF Tisk

Kdo?

Kde?

Kdy?

Jiří Bartoš 

Severočeské muzeum v Liberci

23.3. - 12.6.2016

Vernisáž se uskuteční ve středu 23.3.2016 v 17.00 hod.

Celý článek...
 
6. FOTOPLÁTNO PLASY 2016 PDF Tisk

Vážení přátelé fotografové, kamarádi,

chtěl bych Vás opět pozvat k účasti na dalším ročníku fotografické přehlídky velkoformátové fotografie na plátně, tentokrát již s pořadovým číslem ŠEST, tradičně v sýpce Kláštera Plasy.

Letos se tato akce bude konat též u příležitosti 35. výročí velké mezinárodní fotografické výstavy 9+9, která se uskutečnila v areálu kláštera (1981) a 330ti let plaských hodin na věži sýpky (1686).

Celý článek...
 
Uzávěrka soutěže Cena Praha fotografická již 29.2. PDF Tisk
Připomínáme, že se přiblížila uzávěrka soutěže fotografů Prahy - 20.jubilejního ročníku Ceny Praha fotografická. Uzávěrku letos nebude možno prodloužit, protože výstava vítězných a vybraných snímků proběhne na Staroměstské radnici v Praze již v dubnu 2016. Vyhlášení výsledků soutěže a zahájení výstavy bude v pondělí 4. dubna 2016.Máte poslední možnost přihlásit svůj neobvyklý či oblíbený snímek Prahy. Letošní ročník má i speciální kategorii  Praha  dříve a nyní - věnovanou srovnání snímků z období uplynulých dvaceti let soutěže se současnými pohledy na tatáž místa v hlavním městě. Přihlášky do soutěže a další informace najdete v pravém sloupci těchto stránek.
 
SOUTĚŽ O MISTRA SVAZU ČESKÝCH FOTOGRAFŮ PDF Tisk

Soutěže se mohou zúčastnit všichni členové SČF, kteří jsou nejméně dva roky členy svazu  (mají zaplaceny členské příspěvky za poslední dva roky). Autor může do této soutěže přihlásit nejméně 10 a nejvíce 20 fotografií formátu min. 20x30 cm, případně odvozeniny tohoto formátu se zachováním delší strany. Snímky nesmí být starší 2 let. Stejnými snímky je možné soutěž obeslat jen v jednom ročníku.
přihláška....

Celý článek...
 
Dnešní tvář Vinohrad PDF Tisk

Výstava z workshopu Dnešní tvář Vinohrad bude zahájena 9.února 2016 ve 14 hodin ve výstavních prostorách Úřadu Městské části Praha 2, nám. Míru 20,. v 1.patro.Zároveň zde bude představena stejnojmenná publikace vydaná k workshopu.

Výstava zahrnuje výběr z několika stovek fotografií, jež vznikly v rámci  workshopu pořádaného Svazem českých fotografů v rámci projektu Praha dříve a nyní. Aby výsledek byl co nejobjektivnější, měla možnost zapojit se do něj široká obec fotografů.

Celý článek...
 
Předkolo 36. Národní soutěže amatérské fotografie se uzavřelo PDF Tisk

V kategoriích pro mladé fotografy se letos poprvé konalo předkolo. S napětím jsme očekávali, jak tato novinka dopadne. A dá se říci, že dopadla úspěšně. Soutěžící na stránku http://predkolo.fotonárodni.cz  poslali více než 350 fotografií, porota v termínu zvládla fotografie ocenit a v těchto dne se soutěžící dozvídají, které fotografie postupují do Národní soutěže ve Svitavách. Jsou to ty fotografie, které mají 5 a více ocenění.Postupující fotografie je teď nutno zhotovit do „papírové podoby“ a do 14. března 2016 poslat spolu s přihláškou na adresu Středisko kulturních služeb Svitavy, Dagmar Schulzová, Wolkerova alej 92/18, 568 02 Svitavy.

Všem autorům, kteří byli v předkole úspěšní, blahopřejeme a těm, na které postup čeká třeba v příštím ročníku, doporučujeme, ať na stránky „předkola“ nezanevřou, ale zkusí si vzít ponaučení z těch nejlépe hodnocených fotografií.

Přejeme dobré světlo a těšíme se na setkání 14. května 2016 ve Svitavách při předávání cen a zahájení výstavy.

Celý článek...
 
Fotografický salón Strom PDF Tisk
Fotografický salón STROM je otevřen všem amatérskym i profesioním  fotografům z celého světa. Přihlášené fotografie musí pocházet  z médií zachycujícich světlo, musí být zhotoveny  přihlašovateľem, na fotografické emulze,nebo získané na digitálním médiu. Uzávěrka 1.5.2016. Vstupní formuláře a bližší informace najdete  na webových  stránkach http://fotostrom.eu
Leták a případně přihlášku je možno stáhnou ve formátu pdf. na této adrese. Účast podmiňuje poplatek dle počtu prezentovaných fotografií.
 
Publikace Ondřej Šik - Ve stínu světla PDF Tisk
Drazí přátelé,
dovoluji si vás oslovit se svým posledním počinem -  publikací, o které možná už někteří víte. Jedná se o první a ucelenou knihu o neznámém fotografovi Ondřeji Šikovi, která právě vyšla ve spolupráci s Muzeem umění a designu v Benešově, kde můžete do konce února shlédnout monografickou výstavu tohoto zajímavého umělce a duchovního představitele Husitské církve. Projekt vznikl bez jakékoliv jiné finanční podpory, proto si vám dovoluji nabídnout podpořit projekt prostřednictvím hithitu, tedy tzv. croundfundingového financování.
Děkuji vám předem, pokud vás zaujme alespoň nějaká odměna a projekt podpoříte. Níže odkaz:
https://www.hithit.com/cs/project/2020/ondrej-sik-ve-stinu-svetla
Děkuje Mgr. Julie Weissová
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 10 z 51