Pondělí, 26 Červen 2017
Dva dny do uzávěrky TAMAPO PDF Tisk
Připomínáme, že 15.dubna 2016 je uzávěrka elektronického mapového okruhu TAMAPO. Více informací a přihlášky na  

 www.tamapo.e

 
Šedesát tři fotografů vás zve na Staroměstskou radnici PDF Tisk
Na výstavě Praha fotografická - vítězné a vybrané snímky z 20. ročníku soutěže Cena Praha fotografická vystavuje 63 autorů. Výstava je na Staroměstské radnici v Praze, Křížová chodba a Rytířský sál, otevřena denně 11-19 hod. do 1.5.2016. Představujeme vám vystavující autory.
Celý článek...
 
Černobílý život Evy Davidové PDF Tisk
Výstavu Černobílý život fotografky Evy Davidivé můžete navštívit do 26, dubna 2016 v  Městském divadle Český Krumlov.. Galerie je otevřena denně 11.00-22.00 hodin. Výstavu podporují Město Český Krumlov a Fotoklub Český Krumlov..
Celý článek...
 
VÝSLEDKY 20. ROČNÍKU SOUTĚŽE CENA PRAHA FOTOGRAFICKÁ PDF Tisk

V pondělí 4.dubna 2016 byly ve Staroměstské radnici v Praze slavnostně vyhlášeny výsledky letošní Ceny Praha fotografická. Cenu primátorky hlavního města předala předsedkyně výboru pro kulturu MHMP Eliška Kaplicky. Již po dvacáté přišli ocenit fotografy ředitel Centra FotoŠkoda Milan Škoda a ředitel firmy Pentec Antonín Koubek. Cenu Foma Bohemia za nejlepší černobílou fotografii přijela z Hradce Králové předat paní Kamila BIschofová. Starosta Městské části Praha 1 ocenil fotografii vybranou diváky. Předána byla i Cena Olympus za nejlepší experimentálně upravenou fotografii, ceny firem Nikon, Et Netera , Excelfoto s Fast a ceny českého i slovenského svazu fotografů.

Foto ze slavnostního zahájení na Staroměstské radnici....

Celý článek...
 
Cena Praha fotografická zahájena PDF Tisk

Výstava vítězných a vybraných snímků 20. jubilejního  ročníku soutěže a výstavy pod záštitou primátorky hlavního města Prahy Adriany Krnáčové a starosty Městské části Praha 1 Oldřicha Lomeckého  probíhá na Staroměstská radnici v Praze, Křížová chodba, Rytířský sál od 4.4.do 1.5.2016, otevřeno denně 11-19 hod. Soutěž nazvaná v duchu velkého fotografa Prahy Josefa Sudka již od roku 1996 každoročně soustřeďuje nejlepší snímky hlavního města, které vznikly v uplynulém roce.

Do 20. ročníku soutěže bylo přihlášeno 1312 fotografií od 118 autorů.

Soutěží se tradičně ve čtyřech kategoriích – Krása Prahy a její proměny, Lidé v Praze, Problémy Prahy a Kronika hlavního města. V každém ročníku jsou vyhlašovány dvě proměnlivé kategorie. V roce 2015 to  byly Praha dříve a nyní (srovnávací snímky)  a Střešovice-

Kritériem výběru všech cen je originalita záběrů a  individuální tvůrčí přístup k fotografickému ztvárnění témat. Fotografie jsou vystavovány v originální autorské podobě.

Celý článek...
 
Dvacetiletý obraz Prahy PDF Tisk

Každoročně se zamýšlíme nad specifikou jednotlivých ročníků soutěže Cena Praha fotografická. Každý je trochu jiný, jak složením účastníků, tak jednotlivých snímků a jejich rozložení v kategoriích. Odlišují se prioritami fotografů i proměnou samotného velkoměsta. V roce dvacátého výročí soutěže, která vznikla v roce 1996 na počest velkého fotografa Prahy Josefa Sudka, od jehož narození tehdy uplynulo 100 let, je třeba zdůraznit její celkový význam.

Celý článek...
 
PRAHA FOTOGRAFICKÁ OPĚT ZDE ! PDF Tisk
Všechny příznivce fotografie zveme na slavnostní vyhlášení výsledků soutěže, předání cen a zahájení výstavy  20. ročníku Cena Praha fotografická. Událost se koná v pondělí 4. dubna v 17.30 hod. ve Staroměstské radnici v Praze, Brožíkova síň, Křížová chodba, Rytířdký sál, na Staroměstském nám. v Praze. Na kytaru zahraje Jan - Matěj Rak.
Celý článek...
 
KRAJINA ZNĚJÍCÍHO TICHA PDF Tisk

Kdo?

Kde?

Kdy?

Jiří Bartoš 

Severočeské muzeum v Liberci

23.3. - 12.6.2016

Vernisáž se uskuteční ve středu 23.3.2016 v 17.00 hod.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 10 z 52