Středa, 13 Prosinec 2017
EPOS PDF Tisk

EPOS / fotografie 1966-1981
Jiří Horák, Rostislav Košťál, František Maršálek, Petr Sikula
Dům umění města Brna, 28. září až 13. listopadu 2016
vernisáž 27. září 2016
kurátor a koncepce výstavy: Pavel Vančát
odborná spolupráce: Ladislav Plch, Antonín Dufek

Celý článek...
 
VÍKEND FOTOGRAFIE V PLASÍCH PDF Tisk

Společnost Plasy sobě a Svaz českých fotografů pořádá v Plasích (severní Plzeňsko) víkend fotografie v areálu plaského kláštera a jeho blízkém okolí pro členy SČF a další přátele fotografie.Celý tento víkend je zaměřen na fotografování (především architektury), diskuse, přednášky a několik vernisáží. Pro účastníky je připravena možnost navštívit prohlídkovou trasu Kláštera Plasy (zlevněné vstupné) a Centra stavitelského dědictví NTM v Plasích (v rámci Dne industriálního dědictví zdarma).

 Termín :  10. - 11. 9. 2016

Celý článek...
 
Zámek Plumlov nabízí výstavu Českým a maďarským objektivem PDF Tisk
Letos již šestý ročník výstavy fotografií Českým a maďarským objektivem nalezl již po čtvrté azyl v zámku Plumlov. Osm desítek fotografií pětatřiceti moravských a maďarských autorů můžete zhlédnout v těchto dnech. První zastavení výstavy na českém území bylo v Rousínově, nyní ji hostí Plumlov. Následně poputuje do Maďarska. „Mezi vystavenými fotografiemi je i několik z dílny známého fotografa Jindřicha Štreita,“ podotkl jeden z vystavujících, plumlovský fotograf Ivo Snídal.
 
Soutěž o Mistra SČF PDF Tisk

Uzávěrka soutěže Mistr Svazu českých fotografů  je 28. srpna 2016. Soutěže se mohou zúčastnit všichni členové SČF, kteří jsou členy svazu nejméně dva roky. Autor může do této soutěže přihlásit nejméně 10 a nejvíce 20 fotografií formátu min. 20x30 cm, případně odvozeniny tohoto formátu se zachováním delší strany. Snímky nesmí být starší 2 let. Stejnými snímky je možné soutěž obeslat jen v jednom ročníku.Tematické zaměření soutěžních fotografií není určeno. Předpokládá se, že autor vybere a zašle ucelenou kolekci svých prací, která výstižně charakterizuje jeho současnou tvorbu.

Celý článek...
 
Připomínáme uzávěrku PDF Tisk

Uzávěrka příjmu fotografií na osmou členskou výstavu s tématem ŽIVÁ PŘÍRODA je 15. září 2016. Členská výstava proběhne v říjnu 2016 jako v předchozích letech v Praze v Ambitu kláštera U Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí, všichni účastníci obdrží pozvánku na její zahájení. Výstava je pořádána formou salónu a každý přihlášený člen svazu má nárok na umístění alespoň jedné fotografie. Fotografie z této výstavy budou rovněž zařazeny do další svazové publikace (po již vydané České krajině a Věcech kolem nás).

Celý článek...
 
Plasy opět fotografické PDF Tisk

Srdečně Vás zveme na zahájení výstavy 6. Fotoplátno Plasy 2016, tradičně na Cyrila a Metoděje - 5.7.2016 od 14:00 hodin.

Velkoformátové fotografie vytištěné na plátně o formátu 90x130cm a 90x90cm – viz přiložený plakát . Výstava potrvá do konce září 2016.  

Celý článek...
 
V Ružomberku podepsáno společné memorandum čtyř národních fotografických svazů PDF Tisk

U příležitosti poroty 41. soutěže umělecké fotografie členů  Zvazu slovenských fotografov se v Ružomberku  11. června 2016 sešli zástupci čtyř národních fotografických organizací. Hostující ZSF zastupoval jeho předseda Lubomír Schmida, Svaz českých fotografů předsedkyně Věra Matějů, Svaz maďarských fotoklubů předseda Imre Horvath a Svaz polských uměleckých fotografů Kazimír Gajewski. Při slavnostním setkání bylo podepsáno společné Memorandum o vzájemné spolupráci  mezi jednotlivými organizacemi ze Slovenska,  Polska, Maďarska a České republiky.

 

Celý článek...
 
Významné osobnosti Zlínska PDF Tisk

Kdo?

Kde?

Kdy?

Jadran Šetlík 

Městská galerie Otrokovice

20.6.2016 - ?

Vernisáž 20.6.2016 v 18.00 hod.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 10 z 54