Čtvrtek, 17 Srpen 2017
36. ročník Národní soutěže amatérské fotografie - program PDF Tisk

Vážení přátelé fotografie,

za dveřmi je 36. ročník Národní soutěže amatérské fotografie ve Svitavách. Jako jedni z pořadatelů této nejstarší soutěže amatérských fotografů máme zájem nejen soutěž organizovat, ale i přispívat k dalšímu rozvoji amatérského hnutí. Proto chceme, stejně jako v minulých letech, využít vyhlášení výsledků Národní soutěže k setkání s účastníky soutěže i představiteli fotoklubů. Zkušenosti z minulých let nás utvrdily v tom, že tato setkání jsou dobrou základnou k výměně zkušeností, načerpání nových zkušeností  a v neposlední řadě k příjemnému setkávání. Setkání se samozřejmě zúčastní členové poroty Národní soutěže, členové vedení SČF i hosté z Německa a Slovenska.

Dovolte, abychom tedy vás, případně váš fotoklub, pozvali na setkání, které se uskuteční v sobotu 14. a v neděli 15. května v Kulturním centru FABRIKA ve Svitavách.

Celý článek...
 
Svitavy 14. a 15. května opět městem fotografie. PDF Tisk

36. ročník Národní soutěže amatérské fotografie, který z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury pořádají NIPOS-ARTAMA a Svaz českých fotografů spolu se Střediskem kulturních služeb města Svitavy za spolupráce Městského muzea a galerie ve Svitavách,  Impuls Hradec Králové a Společnosti přátel fotografie bude mít vrchol ve Svitavách v sobotu 14. května 2016. Tady se uskuteční vyhlášení výsledků a zahájení výstavy největší amatérské fotografické soutěže v České republice – 36. národní soutěže amatérské fotografie 2016.

Celý článek...
 
Beseda na Staroměstské radnici v Praze PDF Tisk

Dovolujeme si Vás pozvat na besedu s fotografem Jiřím Všetečkou, předsedou poroty soutěže Cena Praha fotografická, o fotografování Prahy a zároveň další schůzku workshopu Letná a Bubny, která se uskuteční  v pondělí 25.dubna 2016 v 16,30 hod. ve  Velkém radničním klubu Staroměstské radnice, Praha 1, Staroměstské nám 1, 3.patro. Akce se koná v rámci výstavy 20. ročníku soutěže cena Praha fotografická. Výstava v Křížové chodbě a Rytířském sále Staroměstské radnice je otevřena do 1. května 2016. Účastníci soutěže tam mají možnost si vyzvednout nevystavené fotografie a katalog výstavy. Na besedu je možno přinést ke konzultaci a výběru digitální i „papírové“ fotografie.

 
Dva dny do uzávěrky TAMAPO PDF Tisk
Připomínáme, že 15.dubna 2016 je uzávěrka elektronického mapového okruhu TAMAPO. Více informací a přihlášky na  

 www.tamapo.e

 
Šedesát tři fotografů vás zve na Staroměstskou radnici PDF Tisk
Na výstavě Praha fotografická - vítězné a vybrané snímky z 20. ročníku soutěže Cena Praha fotografická vystavuje 63 autorů. Výstava je na Staroměstské radnici v Praze, Křížová chodba a Rytířský sál, otevřena denně 11-19 hod. do 1.5.2016. Představujeme vám vystavující autory.
Celý článek...
 
Černobílý život Evy Davidové PDF Tisk
Výstavu Černobílý život fotografky Evy Davidivé můžete navštívit do 26, dubna 2016 v  Městském divadle Český Krumlov.. Galerie je otevřena denně 11.00-22.00 hodin. Výstavu podporují Město Český Krumlov a Fotoklub Český Krumlov..
Celý článek...
 
VÝSLEDKY 20. ROČNÍKU SOUTĚŽE CENA PRAHA FOTOGRAFICKÁ PDF Tisk

V pondělí 4.dubna 2016 byly ve Staroměstské radnici v Praze slavnostně vyhlášeny výsledky letošní Ceny Praha fotografická. Cenu primátorky hlavního města předala předsedkyně výboru pro kulturu MHMP Eliška Kaplicky. Již po dvacáté přišli ocenit fotografy ředitel Centra FotoŠkoda Milan Škoda a ředitel firmy Pentec Antonín Koubek. Cenu Foma Bohemia za nejlepší černobílou fotografii přijela z Hradce Králové předat paní Kamila BIschofová. Starosta Městské části Praha 1 ocenil fotografii vybranou diváky. Předána byla i Cena Olympus za nejlepší experimentálně upravenou fotografii, ceny firem Nikon, Et Netera , Excelfoto s Fast a ceny českého i slovenského svazu fotografů.

Foto ze slavnostního zahájení na Staroměstské radnici....

Celý článek...
 
Cena Praha fotografická zahájena PDF Tisk

Výstava vítězných a vybraných snímků 20. jubilejního  ročníku soutěže a výstavy pod záštitou primátorky hlavního města Prahy Adriany Krnáčové a starosty Městské části Praha 1 Oldřicha Lomeckého  probíhá na Staroměstská radnici v Praze, Křížová chodba, Rytířský sál od 4.4.do 1.5.2016, otevřeno denně 11-19 hod. Soutěž nazvaná v duchu velkého fotografa Prahy Josefa Sudka již od roku 1996 každoročně soustřeďuje nejlepší snímky hlavního města, které vznikly v uplynulém roce.

Do 20. ročníku soutěže bylo přihlášeno 1312 fotografií od 118 autorů.

Soutěží se tradičně ve čtyřech kategoriích – Krása Prahy a její proměny, Lidé v Praze, Problémy Prahy a Kronika hlavního města. V každém ročníku jsou vyhlašovány dvě proměnlivé kategorie. V roce 2015 to  byly Praha dříve a nyní (srovnávací snímky)  a Střešovice-

Kritériem výběru všech cen je originalita záběrů a  individuální tvůrčí přístup k fotografickému ztvárnění témat. Fotografie jsou vystavovány v originální autorské podobě.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 10 z 52