Neděle, 22 Duben 2018
Výstava Evy Rybářové PDF Tisk
Zveme zájemce na vernisáž výstavy Evy Rybářové s názvem Kurt Hermes, kterou připravila pro prostor Fait Gallery PREVIEW. Vernisáž proběhne ve středu 26. října v 19 hodin na adrese Ve Vaňkovce 2 v Brně. Kurátorkou výstavy je Katarína Hládeková.
Kromě výstavy Evy Rybářové budete moci zároveň navštívit probíhající výstavy Krajiny Václava Stratila a S leskem v očích Matěje Smetany. Na vernisáž navazuje ve 20:30 premiéra nové hry divadla D'EPOG Cherry Cherry Lady. Více informací naleznete v doprovodném programu na webu Fait Gallery.
 
12. evropský festival fotoklubů PDF Tisk

Celý článek...
 
Svitavy v květnu příštího roku budou opět žít fotografií PDF Tisk

Co je to Národní soutěž amatérské fotografie? Soutěž, jejíž kvalita a obliba dovolila, aby se stala soutěží, která bez přerušení existuje již 46 let. Národní soutěž od svého vzniku v roce 1970 prodělala samozřejmě nejrůznější změny.  První ročníky se střídaly se slovenskou soutěží AMFO a konaly se jednou za dva roky.  Co se však nezměnilo, je zájem fotografů o tuto soutěž, skutečnost, že soutěž vychovala mnoho špičkových amatérských fotografů (M. Borovička, F. Dostál, J. Anděl, L. Dušková, J. Platenka a řada dalších), stejně jako se v jejích začátcích soutěží účastnili pozdější profesionálové jako D. Kyndrová, L. Kamarád, P. Moško či V. Birgus. Přínos soutěže tedy není jen ve vzájemném setkávání a seznámení s tvorbou, ale především ve výchovném působení a zvyšování povědomí o kultuře fotografie.

Celý článek...
 
ZRCADLO MÉ TVORBY PDF Tisk
Zrcadlo mé tvorby - tak pojmenoval mostecký fotograf Jan Kufa Kičeřok svoji výstavu v Gorolském turistickém informačním centru, dřevěnka Fojtství v Mostech u Jablunkova. Řada fandů fotografie zná autora fotografií osobně. Pro připomenutí uvedeme, že je jedním ze zakládajících členů fotoklubu Jablunkov, v němž působil více než třicet let. Nyní je členem fotoklubu FotoS Mosty a také členem SČF. Jeho práce se objevují na výstavách po celé naší republice, na Slovensku v Polsku či Maďarsku. Nyní můžete Kičeřokovu tvorbu obdivovat v naší dřevěnce. Výstava potrvá od 6. října do 4. listopadu.
Celý článek...
 
Známe Mistra SČF pro rok 2016 PDF Tisk

V úterý 4. října byla vyhodnocena soutěž o Mistra Svazu českých fotografů 2016. Letos se do ní přihlásilo 11 členů s více než dvěma sty fotografiemi.  Porota ve složení Mgr. Petr Šálek, PhDr. Věra Matějů, MVDr. Rudolf Němeček, Alena Vykulilová a Milan Sedláček  zhodnotila zaslané fotografie a jednomyslně rozhodla udělit titul Mistr SČF 2016 Jaroslavu Marešovi z Poličky za vyrovnaný a obrazově mimořádný soubor černobílých fotografií. V souladu s podmínkami soutěže pak porota vybrala bez ohledu na pořadí šest kandidátů Mistra: Rudolf Fukal, Jiří Kočí, Ing.  Ivo Kornatovský, Ing. Ivan Mikšík, Ladislav Mrkva, Ivo Snídal. Diplomy budou Mistrovi i kandidátům předány při zahájení svazové členské  výstavy 18. října 2016 v 17,30 hod. v Ambitu kláštera Panny Marie Sněžné v Praze na Jungmannově náměstí. Na této výstavě budou vystaveny i vybrané fotografie oceněných autorů.

Celý článek...
 
Živá příroda PDF Tisk

Kdo?

Kde?

Kdy?

Členská výstava SČF 

Ambit kláštera Panny Marie Sněžné, Praha 1

18.10. - 18.11.2016

Vernisáž se koná v úterý 18.10. v 17.30 hod.

Celý článek...
 
Živá příroda v Ambitu PDF Tisk

Propojení tradiční černobílé fotografie přírody a současné tvorby členů Svazu českých fotografů tematizuje výstava Živá příroda v Ambitu kláštera u Panny Marie Sněžné v Praze. Podobný koncept měly již předchozí výstavy: Děti  - 2015,  25 let po 1989 – 2014, Věci okolo nás – 2012, Ohrožená příroda – 2011. Zahájení osmé členské výstavy Svazu českých fotografů a fotografií ze sbírky SČF se koná v Ambitu kláštera u Panny Marie Sněžné, Praha 1, Jungmannovo nám. 18, v úterý 18. října 2016 v 17,30 hodin. Součástí výstavy je výběr ze soutěže Mistr SČF a fotografie členů Zväzu slovenských fotografov. Výstava potrvá do 18.11.2016. Otevřeno denně 11-18 hod.

Celý článek...
 
Sté výročí jednoho ze zakladatelů SČF PDF Tisk

Zveme vás na Setkání na výstavě, které se uskuteční u příležitosti konání výstavy (23. 8.-15. 10. 2016) Všestranný fotograf v těžké době ve středu 21. září 2016 v 17 hodin  v Galerii Nahoře, Metropol, Senovážné nám.2, České Budějovice. Výstava je věnována stému výročí narození profesora K. O. Hrubého, významného československého fotografa, který jako pedagog ovlivnil několik generací fotografů. Výrazně se podílel i na založení  Svazu českých fotografů a  Institutu výtvarné fotografie při SČF, organizovaného formou dálkového korespondenčního studia.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 10 z 55