Pondělí, 26 Červen 2017
Se Sudkem za zády PDF Tisk

Kdo?

Kde?

Kdy?

Dalibor Bednář 

Info. centrum Hukvaldy, č.p.40 (blízko vchodu do obory)

4.6. - 31.8.2016

Vernisáž se koná 4.6.2016 v 16.00 hod.

V současné době bychom mezi fotografy, především těmi českými, asi jen těžko našli někoho, kdy by neznal jméno Josefa Sudka a nebyl, snad alespoň v dílčí etapě svého tvůrčího vývoje, ovlivněn jeho dílem a jeho názory na fotografickou tvorbu.

Celý článek...
 
Byli jsme ve Svitavách. PDF Tisk

Opět po roce jsme se v sobotu 14. a v neděli 15. května sešli při příležitosti vyhlášení výsledků 36. národní soutěže amatérské fotografie a zahájení výstavy ve Svitavách. Na rozdíl od předchozích ročníků tentokrát se ocenění i zahájení uskutečnilo v krásném prostředí kulturního střediska FABRIKA.

Fotogalerie....

Celý článek...
 
Autorem Svazu českých fotografů v roce 2016 Jiří Durdík PDF Tisk
Při vyhodnocení 36. národní soutěže a zahájení výstavy amatérské fotografie ve Fabrice ve Svitavách byl 14. května 2016 předán titul Autor Svazu českých fotografů 2016 panu Jiřímu Durdíkovi z Prahy. Svou  rozmanitou, bohatou a kvalitní fotografickou tvorbou splnil  všechny podmínky pro získání tohoto titulu, včetně opakovaného umístění v první desítce kandidátů Mistra SČF a patřičného počtu výstav a ocenění. Diplom Jiřímu Durdíkovi předala předsedkyně SČF Věra Matějů.
Redakce SČF mu srdečně blahopřeje !
 
111 let amatérské fotografie v Kladně PDF Tisk
Výstava ve Sládečkově vlastivědném muzeu (Huťská 1375, Kladno) připomíná nejen historii toho to významného fotografického uskupení, ale i fotografie na Kladensku vůbec. Je uspořádána pod patronátem Svazu  českých fotografů a potrvá s prázdnínovou přestávkou do 2.10.2016. Zahájení 19.května 2016 v 17 hod. Při vernisáži výstavy bude  pokřtěna kniha Obrázky z dob starého Kladna představující jak unikátní snímky kladenských fotografů ze sbírek Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně (SVMK)  od konce 19. stol. až do roku 1945, tak popis činnosti kladenského a slánského KFA v uvedeném období.
Celý článek...
 
Výstava Oldřicha Petříčka V Praze PDF Tisk

Kdo? Otakar Petříček

Název: Nejasno?

Kde? Viniční altán, Havlíčkovy sady 1369 , Praha 2 - Vinohrady

Kdy? 4.5. - 27. 5. 2016

Vernisáž: středa 4. 5. 2016 v 18 hodin


 
36. ročník Národní soutěže amatérské fotografie - program PDF Tisk

Vážení přátelé fotografie,

za dveřmi je 36. ročník Národní soutěže amatérské fotografie ve Svitavách. Jako jedni z pořadatelů této nejstarší soutěže amatérských fotografů máme zájem nejen soutěž organizovat, ale i přispívat k dalšímu rozvoji amatérského hnutí. Proto chceme, stejně jako v minulých letech, využít vyhlášení výsledků Národní soutěže k setkání s účastníky soutěže i představiteli fotoklubů. Zkušenosti z minulých let nás utvrdily v tom, že tato setkání jsou dobrou základnou k výměně zkušeností, načerpání nových zkušeností  a v neposlední řadě k příjemnému setkávání. Setkání se samozřejmě zúčastní členové poroty Národní soutěže, členové vedení SČF i hosté z Německa a Slovenska.

Dovolte, abychom tedy vás, případně váš fotoklub, pozvali na setkání, které se uskuteční v sobotu 14. a v neděli 15. května v Kulturním centru FABRIKA ve Svitavách.

Celý článek...
 
Svitavy 14. a 15. května opět městem fotografie. PDF Tisk

36. ročník Národní soutěže amatérské fotografie, který z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury pořádají NIPOS-ARTAMA a Svaz českých fotografů spolu se Střediskem kulturních služeb města Svitavy za spolupráce Městského muzea a galerie ve Svitavách,  Impuls Hradec Králové a Společnosti přátel fotografie bude mít vrchol ve Svitavách v sobotu 14. května 2016. Tady se uskuteční vyhlášení výsledků a zahájení výstavy největší amatérské fotografické soutěže v České republice – 36. národní soutěže amatérské fotografie 2016.

Celý článek...
 
Beseda na Staroměstské radnici v Praze PDF Tisk

Dovolujeme si Vás pozvat na besedu s fotografem Jiřím Všetečkou, předsedou poroty soutěže Cena Praha fotografická, o fotografování Prahy a zároveň další schůzku workshopu Letná a Bubny, která se uskuteční  v pondělí 25.dubna 2016 v 16,30 hod. ve  Velkém radničním klubu Staroměstské radnice, Praha 1, Staroměstské nám 1, 3.patro. Akce se koná v rámci výstavy 20. ročníku soutěže cena Praha fotografická. Výstava v Křížové chodbě a Rytířském sále Staroměstské radnice je otevřena do 1. května 2016. Účastníci soutěže tam mají možnost si vyzvednout nevystavené fotografie a katalog výstavy. Na besedu je možno přinést ke konzultaci a výběru digitální i „papírové“ fotografie.

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 9 z 52