Neděle, 16 Prosinec 2018
7. FOTOPLÁTNO PLASY 2017 PDF Tisk

Vážení přátelé fotografové, kamarádi,
chtěl bych Vás opět pozvat k účasti na dalším ročníku fotografické přehlídky velkoformátové fotografie na plátně, tentokrát již s pořadovým číslem SEDM, tradičně v sýpce Kláštera Plasy.

V průběhu celé návštěvní sezóny se budou v areálu kláštera konat též další výstavy, přehlídky a akce s fotografickou tématikou. Letošní sezóna by měla mít dva vrcholy – 5. 7. 2017 vernisáž fotoplátna včetně několika dalších výstav, přednášky a koncertu a dále víkend fotografie 9. – 10. 9. 2017 se zaměřením na architekturu, Plasy a okolí.

Na všechny akce jste srdečně zváni a budete včas informováni o jejich konání a programu.

Pokud Vás pozvánka na velkoformátovou fotografii oslovila, plyne z toho jedna důležitá informace pro Vás, pro Tebe a následně i případný úkol – viz harmonogram akce.

Celý článek...
 
Byli jsme ve Svitavách.... PDF Tisk

Opět po roce jsme se v sobotu 13. a v neděli 14. května sešli při příležitosti vyhlášení výsledků 37. národní soutěže amatérské fotografie a zahájení výstavy ve Svitavách. Ocenění proběhlo v Ottendorferově domě a zahájení výstavy pak v Městském muzeu a Galerii. Další výstavy byly k vidění v kulturním středisku Fabrika, kde je vystavena kolekce slovenského AMFA 2016, soubor fotografií aktů ze Sbírky SČF, současná tvorba fotoklubu SAFÍR, retrospektiva jednoho z vítězů 4. národní soutěže prof. Vladimíra Birguse a v neposlední řadě výstava „na šňůrách“ z přivezených fotografií účastníků. Další výstavy jsou i v kině Vesna, kde vystavuje Asociace české videokultury o.s. snímky zhotovené osobami s mentálním postižením a také vítěz jedné kategorie z loňského ročníku pan Tomáš Hladík. Ve dvou kavárnách ve městě jsou snímky fotoklubu z Karlových Var a svitavského fotoklubu.

Celý článek...
 
Fotografie v Unhošti PDF Tisk

Melicharovo vlastivědné muzeum v Unhošti vás zve na výstavu fotografií unhošťského kronikáře Miroslava Sanytráka Mé fotografie z domova, z cest, ze života. Výstava potrvá do 28.6.2017. Otevřeno út-pá 9-11 a 13-17 hod. so,ne 9-12 hod. Více informací www.muzeumunhost.cz

 
Černobílý svět ve Vodňanech PDF Tisk

Městská galerie Vodňany  vás zve na zahájení výstavy Černobílý svět a Barevné sny, které se koná 21. 5. 2017 ve 14 hodin. Fotografie vystavují Bohuslava Maříková, Miroslav Myška a Dana Vitásková. Úvodní slovo PhDr. Věra Matějů. Výstava potrvá do  6. července 2017.

Celý článek...
 
Praha fotografická posledních 14 dnů PDF Tisk

Zveme vás na výstavu 21. ročníku soutěže a výstavy Praha fotografická na Staroměstské radnici v Praze. Prohlédnout si výstavu neobvyklých fotografií Prahy, inspirovat se snímky a hlasovat pro svého favorita máte možnost už  jen necelých 14 dní do 28. května. Věříme, že jí využijete a přejeme hezký zážitek. Další část výstavy najdete i v Café Aperitivo, Na Hutích 11, Praha 6. Účastníci soutěže tam mají možnost vyzvednout si katalog a nevystavené snímky.

 
Pavel Pola: Praha skoro grafická PDF Tisk

Rádi bychom vás pozvali na zahájení výstavy Pavla Poly Praha skoro grafická, které se koná v rámci přehlídky Praha fotografická dne 11.května 2017 v 18 hodin ve Vinárně U sv. Anežky, Anežská 807/3, 110 00 Praha 1 - Staré Město. Výstava potrvá do 31.5.2017. Otevřeno po-pá 15 - 23,30 hod., so 15 - 22 hod.

Celý článek...
 
Fotoprocházka po ikonických místech Prahy PDF Tisk
Foto Tour Prague - GXG Praha a  GXG Chomutov vás zvou 29. dubna 2017 od 14 do 19 hod na půldenní procházku Prahou, po místech na kterých vznikají ikonické fotografie, které můžete obdivovat u spousty skvělých fotografů. V organizačním týmu bude připraven lektor, který zasvětí začínající fotografy do základních znalostí fotografie. Amatérští fotografové, kteří zatím jen zkouší co dokáží, tak budou moci díky novým informacím posunout svůj um zase o kousek dále. Vítáni jsou i kolegové  z řad pokročilých fotografů. Právě ti mohou poskytnout odlišný pohled na věc a mnohé inspirovat. Takže ať už jste amatér či profesionál, pokud Vám fotoaparát není cizí, neváhejte se a registrujte se. Kde jinde můžete získat cenné informace zadarmo a ještě přitom poznat pár skvělých lidí. Registrovat se lze na: http://www.gug.cz/cs/akce/foto-tour-prague Sraz: Pražský Metronom, Zastávka MHD: Čechův most; Tramvaje: 2, 5, 15, 16, 17, 20, 53, Nábřeží Edvarda Beneše, 118 00 Praha 7
 
Praha fotografická na několika místech v Praze PDF Tisk

Výstavní fotografie ze soutěže cena Praha fotografická 2017 najdete nejen na Staroměstské radnici, ale i v dalších prostorách: Café Kamzík, Praha 1, Kamzíkova 8 (11.4. – 28.5.2017),  Aperitivo,  Praha 6, Na  Hutích 11 (duben - květen 2017), Vinárna U svaté Anežky, Praha 1, Anežská 3 (květen 2017). Všechny srdečně zveme.

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 9 z 59