Pátek, 23 Únor 2018
Sen o světle - Autorská výstava Maria Sikory v Galerii Šíp PDF Tisk
SRDEČNĚ ZVEME NA VÝSTAVU FOTOGRAFIÍ MARIA SIKORY!
Sen o světle v Galerii Šíp
Bystřice 1317, 739 95 Bystřice
6.1.2017 - 24.2.2017
Mario Sikora
je český profesionální fotograf a výtvarník.
Člen Svazu českých fotografů.
Celý článek...
 
"Pro pamětníky" - adventní prosba... PDF Tisk

Advent čas dobrých skutků.

Potěšit můžeme nejrůznějšími prostředky.  Jedním z nich, kterým mně mohou udělat radost „pamětníci“Národní soutěže amatérské fotografie, je pokud zapátrají ve svých archivech. Snažím se totiž zmapovat historii Národní soutěže a chybí mi katalogy prvních tří ročníků, stejně jako katalog pátého ročníku. Pokud tedy někdo tyto katalogy máte, buďte tak hodní, a ozvěte se buď mně na tel. 736 704 228, nebo na svazový mail  scf/zavináč/scf.cz., katalogy bych si oskenoval a vrátil je.   Děkuji . Milan Sedláček

 
SUDETY PDF Tisk

Kdo?

Kde?

Kdy?

Jaroslav Kučera 

Galerie Czech Photo Centre, Praha 5-Stodůlky, (u metra N. Butovice)

7.12.2016 - 15.1.2017

Vernisáž se koná 6.12.2016 v 17.00 hod.

Celý článek...
 
Sudety - výstava Jaroslava Kučery / D.Mrázková PDF Tisk
„Vůbec jsem netušil, že to fotografování bývalých Sudet, které jsem začal v roce 1990 pro právě založený časopis Reflex, mi přiroste k srdci, bude trvat léta a možná nikdy neskončí…“
Celý článek...
 
Sedmý workshop SČF - Střešovice PDF Tisk
Zveme k účasti na workshopu Střešovice, který pořádá Svaz českých fotografů v rámci cyklu PRAHA DŘÍVE A NYNÍ. Workshop mapující současný stav jedné části  Prahy 6 je pokračováním práce skupiny fotografů při SČF, která již v rámci tohoto projektu zmapovala  Karlín, Žižkov,  Smíchov,  Braník a Podolí,  Josefov, Vršovice, Vinohrady, Letnou a Bubny. Z výsledků každého workshopu byla uspořádána výstava a vydána publikace.První schůzka nového workshopu - procházka s dr. Vladimírem Czumalem proběhne v sobotu 26. listopadu 2016 v 10 hodin. Sraz na stanici metra Dejvická v horním vestibulu u výstupu, kde jsou eskalátory. 
 
Zemřel "pražský chodec" fotograf Jiří Všetečka PDF Tisk
Ve věku 79 let zemřel nezapomenutelný a neopakovatelný fotograf Prahy Jiří Všetečka. Největší uznání mu přinesla  výstava Jiří Všetečka - Pražský chodec, která  se konala v roce 2002 na Pražské hradě a která se setkala s velkým zájmem  veřejnosti. Záhy po ní mu byl udělen titul Fotograf roku. Byl autorem mnoha významných fotografických publikací věnovaných hlavnímu městu a vlastnímu životu s fotografií. Nejnovější publikaci nazvanou Pražský chodec ve světě slavnostně pokřtil letos v závěru října. Řadu let byl předsedou poroty soutěže Cena Praha fotografická. Několik let pracoval i jako předseda Svazu českých fotografů. Jeho členové se s ním měli možnost naposledy setkat na vernisáži členské výstavy Živá příroda 18.10.2016. Moc nám všem bude chybět jeho vzor, jeho rady i jeho přátelství.
Rozloučení s Jiřím Všetečkou se koná v pondělí 21. listopadu 2016 ve 14.30 hodin v Ústřední obřadní síni v Praze na Olšanech.
 
Členská výstava SČF v Praze do 18.11.2016 PDF Tisk
Navštívit členskou výstavu Svazu českých fotografů spojenou s ukázkami sbírkové fondu SČF na téma Živá příroda máte možnost  do 18.listopadu 2016 v Ambitu kláštera U Panny Marie Sněžné v Praze 1, Jungmannovo nám.18. Otevřeno je denně od 11 do 18 hodin. Vystavující autoři, kteří tak dosud neučinili,  si tam mohou vyzvednout své nevystavené fotografie.
 
Nová výstava v Prostějově PDF Tisk

Svaz českých fotografů a Spolek prostějovských fotografů Vás zvou na výstavu Josef Franc: Stopiča Pečina - kouzelné podzemí, která se koná v prostějovském Atrium Restaurantu, Havlíčkovo nám 1. Výstava potrvá do 2.1.2016.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 8 z 55