Neděle, 16 Prosinec 2018
Workshop Braník a Podolí PDF Tisk

Zveme všechny fotografy Prahy k účasti na workshopu Přítomnost Braníka a Podolí. Přihlásit se lze na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript   nebo přijít rovnou na první soustředění workshopu, které proběhne v neděli 27. června 2010 od 10 hodin. Sraz na adrese Pod Vyšehradem 1, Praha 4, zastávka tramvaje Podolská vodárna. Po úvodním seznámení s podmínkami workshopu bude následovat cca dvouhodinová procházka po lokalitě, již povede s odborným výkladem známý kunsthistorik PhDr. Vladimír Czumalo z Katedry kulturologie FF UK a FAMU. Při ní budou vytipována místa k fotografování.

 

Celý článek...
 
Solarizovaná Praha PDF Tisk

Vladimír Sirůček

Originální   obrazy   Prahy,   které   představuje  tato   výstava   velkého  milovníka a znalce našeho velkoměsta a jeho neúnavného, téměř osobního fotografa, vznikly pomocí tzv. Sabatierova efektu. Tento fotografický trikový proces byl  nazván podle nositele Nobelovy ceny, francouzského chemika a vědce Paula Sabatiera (1854-1941).

Celý článek...
 
OCENĚNÍ CELOŽIVOTNÍ PRÁCE PDF Tisk

Cenu Ministerstva kultury ČR za celoživotní přínos amatérské fotografii převzal letos z rukou ministra kultury  po Ladislavu Rosíkovi (2006), Františku Dostálovi (2008) profesor Ludvík Baran – dlouholetý pedagog, teoretik a historik fotografie.  Jako skvělý  vysokoškolský učitel stál u zrodu výuky fotografie na FAMU a ovlivnil svým přístupem řadu jejích studentů. Jeho nezapomenutelné přednášky a semináře u příležitosti fotografických soutěží a výstav daly mnohým amatérským autorům podnět k vážnému zamyšlení nad vlastní tvorbou, byly pro ně inspirací i neformální školou.

Celý článek...
 
PRAHA DŘÍVE A NYNÍ – SOUČASNÝ SMÍCHOV PDF Tisk

Ve čtvrtek 6. května 2010 proběhl v Podnikatelském centru Prahy 5 křest katalogu Současný Smíchov. Kmotry byli  režisér Juraj Herz a generální sekretář Řecké atletické federace Panagiotis Dimakos.

Katalog je výsledkem workshopu a výstavy na téma Současná tvář Smíchova, který byl začleněn do cyklu Praha dříve a nyní, v jehož rámci byl v roce 2007 uspořádán stejně koncipovaný workshop s výstavou a katalogem na téma Dnešní Karlín a v roce 2008 na téma Dnešní Žižkov. Tento projekt tedy realizuje Svaz českých fotografů již několik let.  Spolu s připravovaným Současným Bráníkem a Podolím tak vytváří široce koncipovanou kroniku metropole.  Vydané katalogy je možno si  v originále zakoupit v Galerii SČF, Kollárova 14, Praha 8. Náhledy katalogů si lze prohlédnout z odkazů Karlín, Žižkov.
Vydané katalogy je možno si v náhledu prohlédnout zde
 
Stejně jako Náchodská Prima sezona skončil i Junior SČF 2010. PDF Tisk

I druhá postupová soutěž pro mladé fotografy do 21 let skončila.

Porota ve složení PhDr. Věra Matějů – předsedkyně SČF

MVDr. Rudolf Němeček člen poroty Náchodská Prima sezona

Milan Sedláček – NIPOS-ARTAMA

hodnotila 12 dubna 2010 došlých 120 fotografií, které zaslalo 23 autorů.

Celý článek...
 
Další ročník Náchodské Prima sezony je za námi. PDF Tisk

I při XIII. Náchodské Prima sezoně se sešli mladí fotografové, aby se dozvěděli výsledky letošní soutěže, společně zhodnotili zaslané snímky a také si rozšířili své vědomosti o fotografii.

A věřte, že bylo co hodnotit. Vždyť letošní soutěže se zúčastnilo 85  středoškoláků a 7  kolektivů,  dohromady poslali 386 fotografií. Porota měla složitou práci, protože úroveň snímků,  jak po stránce námětů tak i technického zpracování,  byla rozhodně vyšší než v minulém ročníku. (Postřehy předsedkyně poroty PhDr. Věry Matějů jsou uvedeny v článku Prima Náchodská Prima sezona.)                                                     

Celý článek...
 
Po 40 letech již 30. ročník Národní soutěže amatérské fotografie PDF Tisk

Ve Svitavách se v sobotu 15. května 2010 uskuteční vyhlášení výsledků a zahájení výstavy 30. ročníku největší amatérské fotografické soutěže v České republice  –  30. národní soutěže amatérské fotografie 2010.

Letošního ročníku se v šesti kategoriích zúčastnilo 143 autorů a 11 kolektivů, kteří poslali 992 soutěžních fotografií. Tak jako v minulých letech předcházely jednání celostátní poroty dvě postupové soutěže pro mládež do 21 let Náchodská Prima sezona a Junior SČF. (Z těchto soutěží do Národní soutěže postupují pouze vítězové.)

Celý článek...
 
Několik postřehů k 30. národní soutěži amatérské fotografie 2010. PDF Tisk

Opět je tady polovina května a opět se scházíme na vyhlášení výsledků tentokrát již 30. národní soutěže amatérské fotografie. Není jistě náhodou, že spolu s „Mapovými okruhy“ se jedná o dvě nejstarší soutěžní setkání lidí, pro které je fotografování náplní mimopracovního času. Co do délky trvání sice nemůže Národní soutěž Mapám konkurovat, ale přesto si zaslouží uznání. Vždyť od první soutěže v roce 1970 uplynulo již 40 let a také ve Svitavách se letos  koná již  patnáctý ročník. (Krátké připomenutí minulých ročníků najdete ve druhé části katalogu.)

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí515253545556575859DalšíKonec »

Strana 57 z 59