Neděle, 16 Prosinec 2018
MISTR SVAZU ČESKÝCH FOTOGRAFŮ 2017 PDF Tisk

Do letošní soutěže o Mistra svazu českých fotografů 2017 se přihlásilo celkem 13 členů s celkem 165 fotografiemi. Dne 9. října 2017 porota ve složení Petr Šálek, Věra Matějů, Michael Komm, Jindřich Špicner, Jana Hnilicová a Milan Sedláček zhodnotila doručené fotografie a jednomyslně se rozhodla udělit titul Mistr SČF 2017 Aleně Vykulilové z Prahy za soubor dvanácti fotografií Lidé z Termálu. V souladu s podmínkami soutěže pak porota vybrala bez ohledu na pořadí dva Kandidáty Mistra 2017: Josefa France z Prostějova, Jaroslava Mareše z Poličky.

Celý článek...
 
Ohlédnutí za výstavou a sjezdem PDF Tisk

Za poměrně velkého zájmu diváků skončila v uplynulém týdnu výstava Detail v Ambitu na Jungmannově náměstí v Praze, spojená s výstavou Mistr SČF 2017 za účasti slovenských kolegů. Pokřtěna byla při této příležitosti publikace Živá příroda, představující jednotlivé členy SČF. Celá akce byla spojena s konáním celostátního sjezdu svazu, který poskytl příležitost se potkat a sdělit si novinky. Na závěr sjezd přijal dále uvedené usnesení, v průběhu diskuse vyvstaly zajímavé náměty pro činnost svazu.

Celý článek...
 
Výstava Detail jen do pátku 24.11.2017 PDF Tisk
Poslední příležitost prohlédnout si výstavu Detail - fotografie ze sbírky SČF, členská výstava SČF, Mistr SČF 2017 a výstava fotografií ZSF - v Ambitu kláštera Panny Marie Sněžné, Jungmannovo nám. 18, Praha 1, je do pátku 24.11. 2017. Nenechte si ji ujít. Prosíme zároveň  členy SČF, účastníky členských výstav, workshopů SČF, aby si na výstavě vyzvedli vrácené fotografie a publikace, v nichž jsou zastoupeni. Všem přejeme hezký zážitek! 
 
POCTA osobnosti Zdeňka Voženílka v Českých Budějovicích PDF Tisk

Výstava v Galerii Nahoře DK Metropol – 2. respirium, Senovážné nám. 2 , České Budějovice (15. listopadu - 15. prosince 2017) je součástí volného cyklu, který v loňském roce započal připomenutím 100. výročí narození významného pedagoga a organizátora, fotografa K.O.Hrubého, a který si klade za cíl připomenout díla a osobnosti, jejichž význam nebyl v kontextu dějin české fotografii zcela doceněn, prostřednictvím svazové sbírky fotografií.

Celý článek...
 
DETAIL - 9. členská výstava PDF Tisk

Výstava  v Ambitu kláštera Panny Marie Sněžné v Praze1, Jungmannovo nám.18 otevřená ve dnech 11.11 .- 24.11. 2017 sleduje propojení tradiční černobílé fotografie přírody a současné tvorby členů Svazu českých fotografů. Podobný koncept měly již předchozí výstavy: Děti – 2015, 25 let po 1989 – 2014, Věci okolo nás – 2012, Ohrožená příroda - 2013.                                      Fotografie ze sjezdu a výstavy

Celý článek...
 
Sjezd SČF a devátá členská výstava se blíží PDF Tisk

Blíží se listopad, kdy nás čeká velká společná akce Svazu českých fotografů. V pátek 10. listopadu 2017  v 16 hodin proběhne  v Ambitu kláštera Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí 18, Praha 1,  velké každoroční setkání - sjezd či valná hromada Svazu českých fotografů,  zahájení každoroční členské výstavy a výstavy Mistra a Kandidátů mistra 2017. Zároveň bude pokřtěna nová svazová publikace Živá příroda. Při této příležitosti  bude vyhodnocena letošní soutěž o Mistra SČF a předány diplomy.  Samostatnou částí bude ocenění dlouholetých aktivních členů svazu. Součástí výstavy vedle fotografií členů budou i fotografie ze Sbírky fotografií SČF, a jak se již stalo pravidlem, i kolekce Svazu slovenských fotografů. Všichni účastníci obdrží novou, po České krajině a Věcí okolo nás již třetí svazovou publikaci.

Máte-li zájem dozvědět se, co je v SČF nového, kam směřuje a co připravuje, setkat se s kolegy fotografy, udělejte si čas a přijďte!

Seznam členů SČF (zaplacené čl.příspěvky na rok 2017- nebo aspoň na minulý rok !)


 
FOTOEXPO 2017 – v obležení fotografických hvězd! PDF Tisk
Již tuto sobotu 21. 10. v Národním domě na Vinohradech.
Na své si přijdou začátečníci, zapálení fandové ale i profesionální fotografové. Pro všechny, kdo se zajímají o fotografování, je jistě inspirativní potkat se s někým, kdo si již prošlapal cestičku k fotografické slávě a vydláždil ji svými neotřelými snímky s jedinečným rukopisem. Pokud se vám jednou v roce podaří setkat se s několika desítkami takových osobností, je to opravdová událost, na kterou se můžete těšit. A právě takový zážitek na vás čeká na nadcházejícím 5. ročníku veletrhu a festivalu současné fotografie FOTOEXPO 2017.
Celý článek...
 
Uzávěrka pro členskou výstavu již 15. září !!! PDF Tisk
Připomínáme členům SČF uzávěrku příjmu fotografií na osmou členskou výstavu s tématem  Detail -  15.září 2017 osobně nebo poštou na adrese Nipos Artama, Fügnerovo nám..5, 120 00 Praha 2. Členská výstava, která proběhne v listopadu  2017 v Praze na Jungmannově náměstí, je pořádána formou salónu a každý přihlášený člen svazu s platným členstvím má nárok na umístění alespoň jedné fotografie. Zaslat lze max.5 fotografií, doporučená velikost 30x40 cm a více.

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 6 z 59